Kolejna chińska giełda zamraża wypłaty bitcoinów

analityk Bankier.pl

W zeszłym tygodniu dwie z trzech największych chińskich giełd bitcoinów poinformowały o zamrożeniu wypłat kryptowalut na miesiąc. Wczoraj do tej grupy dołączyła trzecia platforma – BTCChina. Powodem blokady są regulacje dotyczące zapobieganiu praniu pieniędzy.

Chiński bank centralny stara się wzmocnić kontrolę nad giełdami kryptowalut. Od początku roku instytucja dokładniej przygląda się platformom, a efektem energicznych działań jest m.in. wycofanie transakcji lewarowanych i wprowadzenie opłat za operacje. Do tej pory chińskie giełdy w wielu przypadkach pobierały prowizje tylko za wypłaty środków, a brak kosztów zachęcał użytkowników do aktywnego handlu.

Ludowy Bank Chin wymusza także na giełdach wprowadzenie środków zapobiegających praniu pieniędzy. Efektem nowych wymogów była w zeszłym tygodniu decyzja platform OKCoin i Huobi o zawieszeniu wypłat w bitcoinie. BTCChina była jedyną giełdą z wielkiej trójki, która zastosowała mniej restrykcyjny środek i wprowadziła blokady na 72 godziny.

Blokada wypłat bitcoinów objęła największe giełdy w Chinach
Blokada wypłat bitcoinów objęła największe giełdy w Chinach (FORUM)

Wczoraj BTCChina poinformowała o zawieszeniu wypłat bitcoinów i litecoinów na 30 dni, do 15 marca. Tym samym wszystkie trzy największe giełdy za Wielkim Murem nie pozwalają swoim użytkownikom na wypłacanie kryptowalut. Wycofanie środków jest możliwe tylko w oficjalnej walucie – juanach.

„BTCChina wzmocni swój system weryfikacji dla wypłat bitcoin i litecoin, aby agresywniej chronić się przed praniem pieniędzy, piramidami finansowymi i inną nielegalną działalnością” – taki komunikat opublikowała firma na swojej stronie internetowej. Transakcje mają zostać wznowione, gdy „określone zostaną standardy dla branży”.

Tym razem kurs bitcoina nie zareagował tak wyraźnie na nowe informacje. Chińscy użytkownicy kryptowalut w obliczu blokady dużych giełd zwracają się w stronę innych możliwości handlu, dających większą anonimowość. Jak donosi serwis Cryptocoins News, rekordowe wyniki osiąga np. LocalBitcoins, platforma ułatwiająca bezpośrednie transakcje pomiędzy posiadaczami kryptowaluty.

Michał Kisiel

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 6 ~gfdgh

ooo worki ziemniaków za grube tysiące za kilogram nagle okazują się jednak oszustwem? i gdzie wy te swoje giga kartofle wypłacicie teraz? przecież od samego początku - linkowania po forach widać było że to jeden przekręt. oj będą płacze i lamenty...

! Odpowiedz
5 8 ~tom

A wytłumacz mi, jakie trudności niby ja mam mieć w posługiwaniu sie BTC, w przekazywaniu, wypłatach - wytłumacz, jeśli potrafisz? I jakim to niby oszustwem sie on okazał, gdzie i kiedy? Cena wzrasta nieprzerwanie, akceptacja na świecie rośnie i to potężnie. Jak ktoś tu napisał niżej: "frustracja jest złym doradcą". Masz jakis uraz na punkcie BTC - czy to tylko bezinteresowna, głupia zawisć? Co nas ona właściwie obchodzi?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Wojciech odpowiada ~tom

Dear Tom,
Masz BTC na giełdzie, którą zamykają. I co wtedy? Tylko o to chodzi.

! Odpowiedz
3 2 ~zieeeewak odpowiada ~tom

tom, od takich piramidek ja trzymam się z daleka. Tobie życze powodzenia. Wg. mnie trzeba być skończonym idiotą oby włożyć 10 zł w wirtualna walutę. Pamiętasz kiedyś wysyłanie pocztówek??? Powinieneś skoro lubisz takie zabawy :D Zwracam uwagę ,że nie posiadasz nic, oprócz zapisu na koncie, które jak się okazuje może być zablokowane w każdej chwili. Ale będzie dobrze, wiara to podstawa. heheee

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~abax odpowiada ~zieeeewak

wlasciwie to kazda waluta jest wirtualna, ad czasu gdy zlikwidowano pokrycie w zlocie. Rowniez zlotowki czy dolary to zapis na koncie. Gdyby wszystkie czlowieki nagle chcialy wszystko wyplacic, to wystarczyloby fizycznej kasy dla moze 5% z nich, reszta to zapis na koncie.

! Odpowiedz
8 8 ~it

ten cały bitkoin to jeden wielki klocusz dla frajerów, po globalnej awarii sieci czy innym kataklizmie o zasięgu kontynentalnym chociażby będzie wart mniej niż stara obsikana torba papierowa

! Odpowiedz
4 9 ~igo

Frustracja jest złym doradcą, merytoryczna wiedza lepszym.

! Odpowiedz
7 13 ~Tymon

Sytuacja staje sie jasna: Japonia przejmuje pałeczkę. W tej chwili już ok. 50% wymiany BTC na inne waluty odbywa sie na gieldach japońskich. Co wiecej, 3 megabanki japońskie porozumiały sie w sprawie finansowania największej giełdy. Ponieważ akurat w Japonii BTC staje się oficjalnie akceptowanym środkiem płatności, Chiny ze swoimi problemami (usiłowanie kontroli nad BTC w celu powstrzymania wypływu pieniądza) po prostu schodzą na dalszy plan. I to w momencie, gdy akceptacja BTC w świecie finansów gwałtownie rośnie. Chiny krotkowzroczne, Japonia dalekowzroczna - w tej sferze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 9 ~seritoren

bitcoin to abstrakcyjne oszustwo, nie ma w nim żadnej ani uczciwości ani demokracji ponieważ tym projektem rządzi mafia która totalnie kontroluje każdy aspekt jego funkcjonowania. wkrótce najprawdopodobniej zdechnie ten złodziejski wynalazek , jeżeli chiny które kontrolowały większość obrotu tego pieniądza zamroziły wszystkie coiny na giełdach, to znaczy że władająca nim mafia ma plan przejęcia wszystkich aktywów wszystkich leszczy którzy wpakowali w bitcona kase !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 10 ~CD

No nieee, gdy gruchnęła wiadomość o giełdach, kurs poleciał nagle o 10%. Tylko, że później odrobił. Jak zwykle

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN 0,00% 3,8353
2019-10-22 05:12:00
EUR/PLN 0,03% 4,2765
2019-10-22 05:14:00
EUR/USD 0,03% 1,1151
2019-10-22 05:14:00
CHF/PLN -0,02% 3,8864
2019-10-22 05:14:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil