REKLAMA
PIT 2023

Koleją na lotnisko w Modlinie. Podpisano umowę w tej sprawie

2023-12-07 14:29
publikacja
2023-12-07 14:29

Do końca 2025 r. ma powstać dokumentacja projektowa dla nowej linii kolejowej między stacją Modlin a Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa/Modlin - wynika z informacji przekazanej przez PKP PLK. W czwartek podpisano w tej sprawie umowę.

Koleją na lotnisko w Modlinie. Podpisano umowę w tej sprawie
Koleją na lotnisko w Modlinie. Podpisano umowę w tej sprawie
fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Dokumentacja będzie finansowana ze środków Województwa Mazowieckiego.

W ramach umowy, której wartość to 4 mln zł netto, powstanie projekt linii i stacji kolejowej Mazowiecki Port Lotniczy (MPL) Warszawa Modlin.

Zakłada się, że dwutorowa linia kolejowa Modlin – Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin będzie mieć ok. 5,5 km. Przebudowany zostanie układ drogowy w Nowym Dworze Mazowieckim, wraz z budową bezkolizyjnych skrzyżowań dwupoziomowych na styku linii kolejowej z drogą krajową nr 62 oraz drogą powiatową.

"Przygotowanie dokumentacji pozwoli na budowę połączenia między Modlinem a pobliskim lotniskiem. Nowa linia kolejowa ułatwi łączenie podróży lotniczej z kolejową i transport do centrum Warszawy, co realnie poprawi warunki życia mieszkańców" – powiedział cytowany w komunikacie członek zarządu PKP PLK Arnold Bresch.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mick/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (3)

dodaj komentarz
arces
2025? No to szybko :) Póki co najdogodniejszym lotniskiem w stolicy z najlepszą infrastrukturą jest Okęcie. Latam stąd enterem 2 razy w roku na wczasy i mam nadzieję, że nie będą mi kazali pewnego dnia jeździć do jakiegoś Baranowa.
qwertas
Po co inwestujemy w Modlin, który nawet od początku istnienia w 2012 nie zarobił nawet 1 złotówki.
niederfurzdorf
A nie lepiej w 20 minut taksówką ???

Powiązane: Branża lotnicza

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki