Kobiety z Europy jadą na dżihad

Coraz więcej młodych Europejek jedzie do Syrii i Iraku, by wstąpić w szeregi bojowników Państwa Islamskiego. Eksperci twierdzą, że jest już ponad 200 takich przypadków. Alarmują, że wiele młodych dziewcząt ze Starego Kontynentu pada ofiarą intensywnej propagandy islamistów w mediach społecznościowych.

Źródło: FORUMKobiety z Europy ciągną do Państwa Islamskiego


18-letnia Sahra mieszkała we Francji. Pół roku temu zniknęła i okazało się, że pojechała do Syrii, by zasilić szeregi Państwa Islamskiego. To takie psychologiczne porwanie. Nie wiem, jak długo ona była indoktrynowana przez internet. Spędzała w sieci mnóstwo czasu, oni zrobili jej pranie mózgu - mówi zrozpaczona matka dziewczyny Severine.

Młode Europejki jadą do Syrii i Iraku w poszukiwaniu przygód, czasem by walczyć lub poślubić islamskiego bojownika i urodzić im dzieci, a czasem by pracować w organizacji humanitarnej. Na miejscu okazuje się jednak, że część z nich jest sprzedawana na targach niewolników. Nawet, gdy udaje im się założyć rodziny, nie ma mowy o powrocie. Moja siostra była blada i wychudzona. Cały czas płakała i uderzała głową w ścianę. Chciała wrócić do Europy ale nie mogła - opowiada Foad, Francuz marokańskiego pochodzenia, który odwiedził w Syrii swoją siostrę 15-letnią Norę.

Eksperci oceniają, że już co najmniej 200 młodych Europejek wyjechało na teren Państwa Islamskiego. Wśród nich jest 100 Francuzek, 50 Brytyjek, a także Niemki czy Austriaczki. Media zanotowały też kilka przypadków, gdy na dżihad wyjechały mieszkające w Europie Żydówki. Rodziny dziewczyn są zrozpaczone, bo nawet jeśli Europejkom uda się cało wyjechać z Syrii, mogą mieć problemy z wjazdem do Europy.

Na wojnę u boku Państwa Islamskiego wyjeżdżają z Europy nie tylko osoby, wyznające islam, ale także młodzi chrześcijanie, którzy nie identyfikują się z islamem, ale chcą przeżyć przygodę. Jak dotąd wiadomo o 36 potwierdzonych przypadkach obywateli Francji, którzy zginęli walcząc u boku radykałów z Państwa Islamskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Cegielski/Time/BBC/Guardian/LeMonde/eurovision/magos


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 11 ~ronam

niech jadą jak najszybciej.... żeby zdążyć przez nalotami...i problem sam się rozwiąże..

! Odpowiedz
0 12 ~Thomas

i bardzo dobrze bilet w jedna sreone wyapad i nie lamentowc potem maja to co chialy .

! Odpowiedz
0 16 ~PS

tam im pokażą gdzie jest ich miejsce i jaka to religia, myślą pewnie że na basienie będą się wylegiwać atu zdziwko, za głupotę słono zapłacą

! Odpowiedz
3 24 ~telemarketing

I chwała bogu , że jadą tam gdzie ich miejsce ./.należało by jeszcze wyczyścić cała Europe ..z tej zarazy ..niech wracają skąd przyszli .

! Odpowiedz
0 17 ~dr-Zaraza

takie z nich europejki jak ze mnie dzichadysta. Ta zaraza nie powinna nigdy dostac sie do Europy a tym bardziej dostac europejskiego obywatelstwa, a jak juz wyjechaly to terzeba zrobic wszystko by tam zostaly.

! Odpowiedz
1 12 ~myślący

. Jak dotąd wiadomo o 36 potwierdzonych przypadkach obywateli Francji, którzy zginęli walcząc u boku radykałów z Państwa Islamskiego.Jakiego koloru skóry byli Ci ,,obywatele" ? Bo coś mi się zdaję że obywatelstwo można uzyskać, a narodowości nie

! Odpowiedz
0 5 ~czytacz

Jest mało artykułów naprawdę informujących co tam się dzieje. Większość jest bardzo powierzchownych i chaotycznych.Polecam na mPolska24, Warszawa 1944-Kobane 2014.Autor znalazł, co zaskakuje wiele podobieństw w historii tych miast z lat wymienionych w tytule.Uprzedzam , niektóre zdjęcia pod artykułem tylko dla odważnych. Może ktoś ten artykuł wrzuci na Wykop, bo warto.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 10 ~raphha

To ciekawe... Np. we Wrocku jest coraz więcej ,,tamtych" kobiet. hmmmmm

! Odpowiedz
2 12 ~trolo

A młodzi Europejczycy, nie mogący wyrwać nadąsanych panienek, których z nadmiaru dobrobytu coraz więcej, jadą do Iraku kupić sobie jedną z tych świeżynek na targu niewolników: no i potem zdziwienie skąd tyle ludu z EU tam....

! Odpowiedz
2 32 ~Leo

niech wyjadą, nalpiej wszystkie muslimy łącznie z ich religia pokoju. Potem pozostanie tylko zamknąc granice przed wracającymi i mamy spokój.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil