Kobiety z Europy jadą na dżihad

Coraz więcej młodych Europejek jedzie do Syrii i Iraku, by wstąpić w szeregi bojowników Państwa Islamskiego. Eksperci twierdzą, że jest już ponad 200 takich przypadków. Alarmują, że wiele młodych dziewcząt ze Starego Kontynentu pada ofiarą intensywnej propagandy islamistów w mediach społecznościowych.

Źródło: FORUMKobiety z Europy ciągną do Państwa Islamskiego


18-letnia Sahra mieszkała we Francji. Pół roku temu zniknęła i okazało się, że pojechała do Syrii, by zasilić szeregi Państwa Islamskiego. To takie psychologiczne porwanie. Nie wiem, jak długo ona była indoktrynowana przez internet. Spędzała w sieci mnóstwo czasu, oni zrobili jej pranie mózgu - mówi zrozpaczona matka dziewczyny Severine.

Młode Europejki jadą do Syrii i Iraku w poszukiwaniu przygód, czasem by walczyć lub poślubić islamskiego bojownika i urodzić im dzieci, a czasem by pracować w organizacji humanitarnej. Na miejscu okazuje się jednak, że część z nich jest sprzedawana na targach niewolników. Nawet, gdy udaje im się założyć rodziny, nie ma mowy o powrocie. Moja siostra była blada i wychudzona. Cały czas płakała i uderzała głową w ścianę. Chciała wrócić do Europy ale nie mogła - opowiada Foad, Francuz marokańskiego pochodzenia, który odwiedził w Syrii swoją siostrę 15-letnią Norę.

Eksperci oceniają, że już co najmniej 200 młodych Europejek wyjechało na teren Państwa Islamskiego. Wśród nich jest 100 Francuzek, 50 Brytyjek, a także Niemki czy Austriaczki. Media zanotowały też kilka przypadków, gdy na dżihad wyjechały mieszkające w Europie Żydówki. Rodziny dziewczyn są zrozpaczone, bo nawet jeśli Europejkom uda się cało wyjechać z Syrii, mogą mieć problemy z wjazdem do Europy.

Na wojnę u boku Państwa Islamskiego wyjeżdżają z Europy nie tylko osoby, wyznające islam, ale także młodzi chrześcijanie, którzy nie identyfikują się z islamem, ale chcą przeżyć przygodę. Jak dotąd wiadomo o 36 potwierdzonych przypadkach obywateli Francji, którzy zginęli walcząc u boku radykałów z Państwa Islamskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Cegielski/Time/BBC/Guardian/LeMonde/eurovision/magos


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 11 ~ronam

niech jadą jak najszybciej.... żeby zdążyć przez nalotami...i problem sam się rozwiąże..

! Odpowiedz
0 12 ~Thomas

i bardzo dobrze bilet w jedna sreone wyapad i nie lamentowc potem maja to co chialy .

! Odpowiedz
0 16 ~PS

tam im pokażą gdzie jest ich miejsce i jaka to religia, myślą pewnie że na basienie będą się wylegiwać atu zdziwko, za głupotę słono zapłacą

! Odpowiedz
3 24 ~telemarketing

I chwała bogu , że jadą tam gdzie ich miejsce ./.należało by jeszcze wyczyścić cała Europe ..z tej zarazy ..niech wracają skąd przyszli .

! Odpowiedz
0 17 ~dr-Zaraza

takie z nich europejki jak ze mnie dzichadysta. Ta zaraza nie powinna nigdy dostac sie do Europy a tym bardziej dostac europejskiego obywatelstwa, a jak juz wyjechaly to terzeba zrobic wszystko by tam zostaly.

! Odpowiedz
1 12 ~myślący

. Jak dotąd wiadomo o 36 potwierdzonych przypadkach obywateli Francji, którzy zginęli walcząc u boku radykałów z Państwa Islamskiego.Jakiego koloru skóry byli Ci ,,obywatele" ? Bo coś mi się zdaję że obywatelstwo można uzyskać, a narodowości nie

! Odpowiedz
0 5 ~czytacz

Jest mało artykułów naprawdę informujących co tam się dzieje. Większość jest bardzo powierzchownych i chaotycznych.Polecam na mPolska24, Warszawa 1944-Kobane 2014.Autor znalazł, co zaskakuje wiele podobieństw w historii tych miast z lat wymienionych w tytule.Uprzedzam , niektóre zdjęcia pod artykułem tylko dla odważnych. Może ktoś ten artykuł wrzuci na Wykop, bo warto.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 10 ~raphha

To ciekawe... Np. we Wrocku jest coraz więcej ,,tamtych" kobiet. hmmmmm

! Odpowiedz
2 12 ~trolo

A młodzi Europejczycy, nie mogący wyrwać nadąsanych panienek, których z nadmiaru dobrobytu coraz więcej, jadą do Iraku kupić sobie jedną z tych świeżynek na targu niewolników: no i potem zdziwienie skąd tyle ludu z EU tam....

! Odpowiedz
2 32 ~Leo

niech wyjadą, nalpiej wszystkie muslimy łącznie z ich religia pokoju. Potem pozostanie tylko zamknąc granice przed wracającymi i mamy spokój.

! Odpowiedz
0 0 ~madry

czy te wariatki nie ucza sie niczego w szkole jak mozna popierac mode przed 2000 tysiecy lal byc gwalconym miec wszystkiie rzeczy imtymne wycinane bez narkozy ,jak mozna byc traktowana jak zwierze

! Odpowiedz
0 9 ~zbig

czekista zawsze będzie czekistą a arab zawsze będzie arabem a nie europejczykiem.

! Odpowiedz
1 12 ~waldi

dobór naturalny. głupsi wyginą. Z dobrobytu i nudy ludzie tępieją to jest fakt. Zamiast chodzić do szkoły, na kursy, do pracy rozwijać pasje, hobby wolą jechać na wojnę. A moi rodzicie ciągle narzekali iż jako nastolatek za dużo czasu poświęcałem swojemu hobby-modelarstwu. hehehe

! Odpowiedz
10 10 ~Agnieszka

Co tutaj komentować? W naszym własnym ogródku mamy przypadki jak kilkadziesiąt procent dojrzałych, doświadczonych ludzi wierzy w różne teorie spiskowe mające na celu zabicie ich jedynego, najlepszego prezydenta, więc co się dziwić gdy młodym, niedoświadczonym ludziom poszukującym Boga wpaja się przez internet idee w które wierzą. Ci młodzi ludzie poszukują autorytetów, prawdy, Boga czegokolwiek właściwie co da sens ich życiu. Chyba więc coś jest nie tak z naszą cywilizacją, że argumenty dżichadystów do nich bardziej trafiają niż słowa rodziców, rodziny itd. Oni szukają odpowiedzi na swoje pytania i niestety na własnej skórze muszą się przekonać czy ich wybory były słuszne, my "na siłę" nie jesteśmy tego w stanie zmienić

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~Dżejms

Ja tam się nie upieram co do zamachu pod Smoleńskiem ale proszę pouczyć się nieco historii. Za komuny jaka była oficjalna wersja Katynia? A sprawa "katastrofy" w Giblartarze? Utajniona na kolejne 50lat - czy może zastanawiałaś się dlaczego?

! Odpowiedz
0 1 ~myślący

to gdzie jest wrak ?

! Odpowiedz
0 1 ~mall odpowiada ~Dżejms

Na pewno się nie zastanowi bo to debilka jest. Szkoda takiemu pustakowi odpisywac

! Odpowiedz
2 10 ~ja

Bardzo dobrze. Niech zwerbują do iraku i syrii wszystkich islamistów z całej europy. Oby zdążyli przed nalotami.

! Odpowiedz
3 12 ~miro

co tym zdzirom oferuje islam, 17 męskich dziewic?

! Odpowiedz
1 9 ~ekonomista

Oferuje idee, ktrych w komercyjnej Europie juz dawno nie ma...i dlugo nie bedzie.I nie wazne,jakie to idee,wazne...ze sa...

! Odpowiedz
0 2 ~Dżejms odpowiada ~ekonomista

To ciekawe. Powiadasz że nieważne co - ważne że jest? To faktycznie oferta. Chrześcijaństwa widać nie znają. I nie pisać mi o przekrętach kleru (też w końcu nie wszyscy) bo wiara jest w Boga a nie kapłana.Jednak ludzie w sporym procencie to faktycznie idioci. Ewentualnie w grę może wchodzić jakaś patologia typu masochizm seksualny czy coś w tą stronę. No ale będą "służebniczkami" bojowników.Islam nawet z Raju uczynił burdel - kto to są te hurysy?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil