Kluzik-Rostkowska lekiem na bezrobocie?

Nie ma wniosku o powołanie Joanny Kluzik-Rostkowskiej na funkcję wiceministra finansów, ale taka osoba przydałaby się w rządzie - mówi rzecznik rządu Donalda Tuska, Paweł Graś. O powołaniu byłej minister pracy informowały w ostatni weekend niektóre media, sama zainteresowana nie potwierdzała tych informacji, ani nie zaprzeczała im.

Paweł Graś mówił w radiowej Jedynce, że do powołania nowego wiceministra jest potrzebny wniosek od szefa danego resortu. Na razie Jacek Rostowski nie złożył takiego wniosku, ale - jak przyznał minister Graś - Joanna Kluzik-Rostkowska ma olbrzymi dorobek, doświadczenie i wiedzę, którą można by wykorzystać.

Jak mówił rzecznik rządu, Joanna Kluzik-Rostkowska w rządzie zajmowałaby się zapewne kwestiami rynku pracy. Paweł Graś zapewnił, że nie byłoby to wotum nieufności dla obecnego ministra pracy. Chodzi raczej o to, że Polskę czeka trudny czas i trudny budżet, wobec czego potrzeba "sprawnego zespołu ludzkiego" w resortach.

Minister Graś poinformował też, że - zgodnie z zapowiedziami premiera - nowe expose gospodarcze rządu zostanie ogłoszone na przełomie tego i przyszłego miesiąca. Jak mówił, teraz dopracowywana jest jego treść. Ponadto, rząd obserwuje programy pomocowe innych krajów europejskich.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jedynka/to/zrŹródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~romankrk

Radek (były PiS) MSZ
Joasia min pracy?
może Zyta na Min. Fin.?
Ziobro na min sprawiedliwości?
PO itd. ponoć PO to kopalnia fachowych kadr?? co się dzieje? Co na to pominięci fachowcy?

! Odpowiedz
0 0 ~real

... no i te szuflady pełne ustaw .....................

! Odpowiedz
0 0 ~mikrus odpowiada ~real

Czas przyciąć im jaja tymi szufladami.

! Odpowiedz
0 0 ~qwe

Nikt nie ma takich "sukcesów" jak tusk i rostowski i dlatego teraz to już oni powinni się zajmować finansami. To już nie potrwa długo. Ale jedyne (jak zwykle) co im przychodzi do głowy to postawić przy tym swoim szambie jakąś kombinatorkę z innej partii, żeby na koniec tworzyć wrażenie, że ta partia ma coś wspólnego z gnojem PO. Ręce opadają. Dla podniesienia samozadowolenia obywateli proponuję ogłosić wyniki sondażu popularności (oczywiście tak ok. 60% dla Partii Oszustów).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~podatnik

Kluzik ma niewątpliwe sukcesy w kombinowaniu jak zakotwiczyć się przy sejmowym korycie,

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil