REKLAMA

Kłopoty hiszpańskiej turystyki. Duży spadek liczby zagranicznych podróżnych

2021-08-03 18:59
publikacja
2021-08-03 18:59
Kłopoty hiszpańskiej turystyki. Duży spadek liczby zagranicznych podróżnych
Kłopoty hiszpańskiej turystyki. Duży spadek liczby zagranicznych podróżnych
fot. Paco Freire / / Zuma Press

W pierwszej połowie 2021 roku do Hiszpanii przybyło o 50 proc. mniej zagranicznych turystów w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku - wynika z opublikowanych we wtorek danych Krajowego Urzędu Statystycznego (INE).

Zgodnie z szacunkami tej rządowej instytucji od stycznia do czerwca bieżącego do Hiszpanii przyjechało na urlop 5,4 mln zagranicznych wczasowiczów.

“Oznacza to spadek o 49,6 proc. liczby turystów wobec okresu styczeń-czerwiec 2020 roku” - podała, cytująca statystyki INE, madrycka agencja Europa Press. Zaznaczono, że dane za rok 2020 ratują dwa pierwsze miesiące przed pandemią Covid-19 w Hiszpanii.

Według INE pomimo zniesienia większości restrykcji sanitarnych podczas tegorocznej wiosny w dalszym ciągu liczba napływających urlopowiczów jest niewielka, podobnie jak środków pozostawianych przez wczasowiczów.

“W pierwszych sześciu miesiącach tego roku zagraniczni turyści zostawili ponad 5,7 mln euro, czyli o 51,4 proc. mniej niż w takim samym okresie 2020 roku” - oszacowano.

Władze INE wskazały, że likwidowanie od maja obostrzeń sanitarnych przyczyniło się do wyraźnego zwiększenia liczby turystów w czerwcu br. W miesiącu tym dotarło do Hiszpanii w sumie 2,2 mln urlopowiczów. W porównaniu z takim samym miesiącem w 2020 roku nastąpił wzrost aż o 984,7 proc.

W pierwszym półroczu 2021 roku najliczniejszymi urlopowiczami w Hiszpanii byli Niemcy, Francuzi i Holendrzy.

Marcin Zatyka

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bankierkomentuje
@2kbb

dlatego NIE WOLNO wprowadzac EURo tylko pozostac przy PLN. Wydrenowac nalezy kase z EU na maxa ile sie da, pobudowac drogi, kolej, dbac o srodowisko, technologie a jak juz poludnie doprowadzi do bankructwa strefy to po prostu sie usunac a najelepiej to jak tylko zaczna sie klopoty to wypowiedziec im umowe tak jak zrobili
@2kbb

dlatego NIE WOLNO wprowadzac EURo tylko pozostac przy PLN. Wydrenowac nalezy kase z EU na maxa ile sie da, pobudowac drogi, kolej, dbac o srodowisko, technologie a jak juz poludnie doprowadzi do bankructwa strefy to po prostu sie usunac a najelepiej to jak tylko zaczna sie klopoty to wypowiedziec im umowe tak jak zrobili to w UK. Jakos Anglicy zyja, GBP ma sie jeszcze lepiej i drozeje, biznes nie uciekl z Londynu a wrecz zwiekszyl obecnosc o 30% a EU nie moze sobie dac rady aby ukrocic galaz finansow z UK (nie da sie bo to technologia czyli tak samo jak nie corpo FANGi nie placily podatku w EU tak firmy finansowe nie uciekna z UK).
2kbb
Strefa Euro się rozpadnie. Niemcy już o tym wiedzą naciskając całą EU na zorganizowanie Szczytu EU -Rosja i zakończenie budowy NS2. Grecja ma 200% długu publicznego do PKB a Włochy 160, następna jest Hiszpania i Portugalia z ponad 100%. Średnia strefy Euro przekroczyła 100%. Niemcy któregoś dnia zakomunikują że Strefa Euro się rozpadnie. Niemcy już o tym wiedzą naciskając całą EU na zorganizowanie Szczytu EU -Rosja i zakończenie budowy NS2. Grecja ma 200% długu publicznego do PKB a Włochy 160, następna jest Hiszpania i Portugalia z ponad 100%. Średnia strefy Euro przekroczyła 100%. Niemcy któregoś dnia zakomunikują że wychodzą ze strefy Euro albo będą tak długo ciągnąć wyzysk całej EU aż doprowadzą ją do bankructwa...!
nickknock
W USA wynosi on 107 procent. Najwyraźniej nie znasz się na ekonomii. Wolisz porady komunistycznych przewodników z PiS. HAHAHAH

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki