REKLAMA

Klienci poznańskiego biura podróży SDS Holidays Polska zostali wyrzuceni z hoteli, firma ogłasza upadłość

2003-07-29 22:18
publikacja
2003-07-29 22:18
Około tysiąca wielkopolskich turystów, którzy na wakacje wyjechali z poznańskim biurem podróży SDS Holidays Polska, nie może wrócić do kraju. Dziś biuro ogłosiło upadłość. Według nieoficjalnych informacji zniknął właściciel biura - obywatel Turcji.

O sytuacji wie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które poinformowało polskie placówki konsularne w Turcji, Grecji i Bułgarii. Pomoc dla turystów organizuje także Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Jak powiedział nam wicewojewoda Waldemar Witkowski, najgorsza sytuacja jest w Bułgarii, gdzie turyści zostali wyrzuceni z hoteli. Biuro SDS Holidays nie zapłaciło rachunków.

Biuro było ubezpieczone w Warcie. Urząd Wojewódzki w Poznaniu wystąpił do ubezpieczyciela o przelanie pieniędzy z polisy na jego konto. Urząd przekaże je placówkom konsularnym na zorganizowanie pomocy dla turystów. Jutro do kraju ma wrócić pierwsza grupa .

Jutro na wakacje mieli wylecieć z Poznania z biurem SDS Holidays kolejni Wielkopolanie. Wszystko wskazuje na to, że loty zostaną odwołane.

Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki