REKLAMA

Klienci coraz chętniej korzystają z usług online w leasingu

2020-12-18 06:44
publikacja
2020-12-18 06:44
fot. Kinga / Shutterstock

W czasie pandemii branża leasingowa wprowadziła swoje pakiety wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także cały szereg usług ułatwiających kontakt z doradcami i możliwość zdalnego finansowania - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu".

Jak pisze "PB", obostrzenia, które zostały wprowadzone w połowie marca, spowodowały silne wyhamowanie działalności gospodarczej. "Ich rezultatem były spadki produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Natychmiast odbiło się to na branży leasingowej, o której mówi się, że jest barometrem gospodarki" - pisze gazeta.

"PB" powołując się na dane Związku Polskiego Leasingu wskazuje, że w pierwszej połowie tego roku polska branża leasingowa udzieliła łącznego finansowania o wartości 29,8 mld zł, co oznacza - jak wskazano - spadek dynamiki o 24 proc. r/r.

"Istotnym czynnikiem, który wpłynął na wstrzymanie potrzeb inwestycyjnych firm, był lockdown. W kolejnym kwartale widać jednak większe zainteresowanie firm finansowaniem" - napisano.

Gazeta wskazuje, że w samym trzecim kwartale wartość nowych kontraktów leasingowych wyniosła 18,8 mld zł, co było wynikiem lepszym o 4 proc. r/r.

Jak zaznaczono, odbicie nie byłoby pewnie możliwe, gdyby nie wprowadzone przez branżę na początku pandemii pakiety pomocowe mające na celu wsparcie finansujących się w niej firm.(PAP)

mchom/ je/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Leasing

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki