Klienci PKO BP otrzymali 10,5 mld zł tarczy finansowej PFR

2020-07-14 11:43
publikacja
2020-07-14 11:43
fot. muchomoros / Shutterstock

Subwencje o łącznej wartości 10,5 mld zł otrzymało już 63 tys. przedsiębiorstw zatrudniających prawie 473 tys. pracowników, będących klientami PKO Banku Polskiego - poinformował bank we wtorkowym komunikacie.

“Taki wynik sprawia, że PKO Bank Polski jest liderem dystrybucji subwencji z Tarczy Finansowej PFR zarówno pod względem wartości przekazanych środków, jak i liczby firm, które otrzymały pomoc” - dodano.

Jak podaje bank, mikro, małe i średnie firmy mogą składać wniosek o subwencję finansową z PFR za pomocą systemów bankowości elektronicznej iPKO lub iPKO biznes do 31 lipca.

Łącznie w ramach Tarczy Finansowej, Polski Fundusz Rozwoju przekazał 57 mld zł dla 319 tys. firm zatrudniających 3 mln osób.

“Najtrudniejsze już za nami - między innymi dzięki efektom Tarcz Antykryzysowej i Finansowej Polska, mimo że nie uniknie recesji, może pozostać +kryzysowym mistrzem Europy+. Przedsiębiorstwa wsparte subwencjami mają większe poczucie bezpieczeństwa, co pozwoli im utrzymać zatrudnienie i działać dalej. Co piąta firma, która skorzystała z subwencji z Tarczy Finansowej PFR, zawnioskowała o nią w PKO Banku Polskim” - powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Frąckowiak, dyrektor w PKO Banku Polskim.

W komunikacie podano, że najwięcej wniosków o subwencje w PKO Banku Polskim złożyły mikro, małe i średnie firmy z województw: wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i pomorskiego.

Decyzję o przyznaniu subwencji, w tym o jej wysokości, podejmuje Polski Fundusz Rozwoju. Umowa jest zawierana na trzy lata, a spłata subwencji rozpoczyna się rok po jej przyznaniu i będzie rozłożona na 24 miesiące. Większa część (do 75 proc.) uzyskanego wsparcia może być bezzwrotna po spełnieniu określonych warunków, w tym kontynuowaniu prowadzonej działalności oraz utrzymaniu na niezmienionym poziomie średniego zatrudnienia w okresie 12 miesięcy.

PKO Bank Polski jest także partnerem w obsłudze Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm. W jej ramach firmy zatrudniające powyżej 249 pracowników mogą otrzymać finansowanie płynnościowe i preferencyjne, z puli o łącznej wartości 17,5 mld zł. Wnioski należy składać za pomocą dedykowanego formularza aplikacyjnego poprzez stronę Polskiego Funduszu Rozwoju, a obsługą tych pożyczek zajmuje się PKO Bank Polski.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kiniaa
Będę wychwalała ten program, bo otrzymałam pomoc, która ocaliła firmę na kolejne lata. Szczegółowo opisany program na stronie PFR ułatwił zrozumienie zasad czy chociażby wypełnienie wniosku.

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki