Klienci Ikei narażeni na wyłudzenia

Oszustwo „na wnuczka”, wezwanie do spłaty zadłużenia u komornika, a może tzw. metoda na Blika? To wszystko już było, ale oszuści nie śpią. Obecnie wprowadzają w życie inną „strategię” – świętują 76. rocznicę otwarcia sklepu Ikea. W sieci pojawiły się zaproszenia do wzięcia udziału w loterii. Radzimy uważać.

(fot. Arnd Wiegmann / Reuters)

Oszuści atakują ponownie - tym razem w bardziej wyrachowany sposób. W ostatnim czasie klienci sklepów Ikea otrzymali wiadomości zachęcające do wzięcia udziału w loterii z okazji 76. rocznicy powstania sklepu. "Fałszywa" wiadomość obiecuje za udział w zabawie kody rabatowe na zakupy. Oczywiście związane jest to z podjęciem odpowiednich działań, które mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje dla ofiary oszustwa.

Sieć sklepów za pośrednictwem profilu na Facebooku ostrzega klientów: – Ta wiadomość nie pochodzi i nie jest w żaden sposób powiązana z IKEA – oraz dodaje – IKEA informuje o promocjach i konkursach za pośrednictwem strony IKEA.pl, newslettera, IKEA FAMILY oraz oficjalnego kanału na Facebooku.

Podawanie danych osobowych niezaufanym stronom i domenom może skutkować ich kradzieżą. Wykonywanie połączeń lub wysyłanie SMS-ów na niezweryfikowane numery może skończyć się obciążeniem rachunku telefonicznego bardzo wysokimi kosztami. Nie dajmy się nabrać i zachowajmy czujność.

Kliknij, żeby przejść do artykułu na ten temat
Kliknij, żeby przejść do artykułu na ten temat (Bankier.pl)

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
12 28 nhl

Od IKEi trzymam się teraz z daleka - bo towar kiepskiej jakości , fatalny design , no i to wspieranie jedynie słusznych poglądów wyjątkowo mnie zraziło . Teraz te fałszywe loterie , wszystko to spowodowało że omijam tę firmę . Zdrówka życzę dla wszystkich zdrowo myślących i normalnych .

! Odpowiedz
16 6 antek10

pisior

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne