Klienci Apple również narażeni na ataki hakerów

Świat obiegła informacja o poważnych błędach w procesorach Intela, AMD i ARM. Specjaliści Google'a nazwali je Spectre i Meltdown, a luki pozwalają hakerom ominąć zabezpieczenia i ukraść wrażliwe dane. Microsoft szybko zareagował na sytuację, natomiast Apple zwlekało do ostatniej chwili, aby przyznać, że ich klienci również są narażeni na ataki - podaje BBC News

(fot. Regis Duvignau / Reuters)

- Problem dotyczy wszystkich systemów Mac i urządzeń z systemem iOS, ale obecnie nie ma żadnych zgłoszonych takich przypadków. Te problemy dotyczą wszystkich współczesnych procesorów i mają wpływ na prawie wszystkie urządzenia komputerowe i systemy operacyjne - podał Apple w poście na swoim blogu. Firma wprowadziła już łatki przeciwko Meltdown w najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego iPhone i iPad - iOS 11.2 i macOS 10.12.2 dla swoich MacBooków i iMac'ów. Jedynym urządzeniem, które zostało odporne na ataki jest Apple Watch. 

Jeśli chodzi o błąd Spectre, Apple zapowiedziało załatanie błędu przez aktualizację przeglądarki Safari, która nie jest jeszcze dostępna - podaje serwis informacyjny BBC. Powinna się pojawić według oświadczenia "w najbliższych dniach". Firma zaleca pobieranie oprogramowania tylko z zaufanych źródeł. Apple podał w oświadczeniu, że kroki poczynione przez korporację nie spowolniły działania systemów, natomiast przyszła aktualizacja Safari może spowolnić szybkość przeglądarki o mniej niż 2,5 proc. 

Wcześniej Google i Microsoft wydały oświadczenia, w których poinformowały o produktach narażonych na błędy. Google zapewnia, że telefony z Androidem były chronione, jeśli użytkownicy mieli najnowsze aktualizacje zabezpieczeń, a Microsoft wydał już poprawki. Jak donoszą zagraniczne media, łatka jest dostępna jedynie dla użytkowników systemu Windows 10. 

WSZ

Źródło:

Przeczytaj więcej na temat: Apple

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl