Kino Polska stawia na kino offowe

Kino Polska Tv to jedyny kanał telewizyjny w Polsce, który poświęca kinu offowemu stałe pasmo w swojej ramówce, prezentując codziennie półtoragodzinny program KinOFFteka.

Co miesiąc w KinOFFtece emitowanych jest około 70 filmów premierowych, ukazujących się w czterech cyklach. Noszą one nazwy: „Między humorem a horrorem”, „Między osobowością a rzeczywistością”, „Między realem a virtualem” oraz „KinOFFteka. Noc”. Można zobaczyć także wydania świąteczne, m.in. z okazji walentynek czy świąt.

Zainteresowanie stacji Kino Polska produkcjami niezależnymi nie ogranicza się do emisji programu KinOFFteka. Producenci są obecni na wszystkich liczących się festiwalach i pokazach kina offowego w Polsce. Kino Polska obejmuje patronatem medialnym „KinOffalę” - ogólnopolski program dystrybucji kinowej polskich filmów niezależnych, oraz Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Filmów Fabularnych "Oskariada". Podczas festiwalu, od 2 do 4 kwietnia, w kinie Bajka w Warszawie oraz w Cafe Kulturalna w PKiN Kino Polska zaprezentuje najlepsze filmy emitowane w KinOFFtece.

W bieżącym roku Kino Polskie Tv odnotowało swoją obecność na festiwalach filmów niezależnych: „Prowincjonalia” we Wrześni oraz „OFFensiva” we Wrocławiu.

Wydarzeniem specjalnym związanym z kinem niezależnym jest telewizyjna wersja antologii „Komiks w sieci”. Premiera w Kinie Polska odbyła się 5 kwietnia.

Kino Polska Tv to pierwszy i zarazem jedyny na polskim rynku telewizyjnym kanał tematyczny pokazujący wyłącznie polskie produkcje filmowe. Prezentując polskie filmy fabularne, dokumentalne, animowane, eksperymentalne oraz polskie kroniki filmowe, Kino Polska przedstawia widzom polskie kino i polską rzeczywistość.

KinOFFteka to wybór najlepszych i najbardziej charakterystycznych polskich filmów offowych. Wśród naszych autorów są: Skurcz, Łyżka czyli chili, Plazma TV, Grupa Filmowa Herbata, Sławek Pstrong, Paweł Sadaj. A także Piotr Szulkin, Julian Antonisz, Krzysztof Gradowski - ponieważ KinOFFteka prezentuje również dzieła artystów starszego pokolenia najbardziej zbliżone duchem do współczesnego offu. KinOFFtekę można oglądać codziennie na antenie Kina Polska.

"Oskariada" to Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Filmów Fabularnych. Odywa się w kinie „Bajka” przy ulicy Marszałkowskiej 138 w Warszawie, w dniach 2-4 kwietnia 2004 r. W programie festiwalu m.in. filmy nagrodzone na Światowym Festiwalu Kina Niezależnego Unica 2003 oraz przedpremierowa projekcja filmu Dominika Matwiejczyka „Krew z nosa” z Robertem Gonerą.

„KinOffala” to ogólnopolski program dystrybucji kinowej polskich filmów niezależnych. Pierwsze filmy przyjęte do dystrybucji w ramach programu to: „Kobieta z papugą na ramieniu”, reż. Ryszard Maciej Nyczka; „Oczywiście, że miłość”, reż. Piotr Gralak; „Motór”, reż Wiesław Paluch; „Licencja na zaliczanie”, reż. Paweł Czarzasty; „4 w 1”, reż. Wenanty Nosul.

„Komiks w sieci” to album prezentujący przegląd najistotniejszych trendów w realizacjach plastycznych o charakterze komiksowym lub ilustracyjnym w polskim Internecie.
Źródło: CentrumPrasowe.net

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil