Kim Dzong Un wyraził zadowolenie z wyniku rozmów w Waszyngtonie

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un jest usatysfakcjonowany wynikiem ostatnich rozmów północnokoreańskiej delegacji, które niedawno miały miejsce w Waszyngtonie - poinformowała agencja prasowa KCNA. Przywódca reżimu wyraził także zadowolenie z treści listu, otrzymanego od prezydenta USA Donalda Trumpa.

(fot. Jonathan Ernst / Reuters)

Rozmowy w Waszyngtonie miały miejsce cztery dni temu. Północnokoreańska delegacja, na czele której stał Kim Jong Czol, jeden z najbliższych współpracowników Kim Dzong Una, spotkała się w Białym Domu z Donaldem Trumpem, a następnie z amerykańskim sekretarzem stanu Mikem Pompeo. Tematem obu dyskusji była organizacja drugiego spotkania Kim Dzong Una z Trumpem.

"Kim Dzong Un oświadczył, że wierzy w pozytywny sposób myślenia prezydenta Trumpa i czeka z cierpliwością oraz w dobrej wierze, aby wraz z USA krok po kroku posuwać się naprzód w kierunku celu, do którego dążą oba kraje - Korea Północnej i Stany Zjednoczone" - podała północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

Po spotkaniu Kim Jong Czola z Trumpem rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders poinformowała, że USA czynią postępy w rozmowach z Koreą Płn. na temat denuklearyzacji, ale utrzymują sankcje wobec tego kraju. Wyjaśniła także, iż Trump planuje przeprowadzenie drugiego spotkania na szczycie z Kim Dzong Unem pod koniec lutego. Miejsce tego spotkania ma zostać podane w późniejszym terminie.

Po spotkaniu Pompeo z Kim Jong Czolem Departament Stanu poinformował, że rozmowy były owocne, a następnie doszło do "produktywnej" dyskusji na poziomie roboczym dyplomatów obu krajów.

Podczas pierwszego szczytu w Singapurze, któruy odbył się 12 czerwca zeszłego roku, Kim Dzong Un wyraził gotowość do całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego w zamian za gwarancje bezpieczeństwa dla swojego kraju. Jak dotąd nie ogłoszono jednak konkretnego grafiku denuklearyzacji. (PAP)

zm/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil