Kim Dzong Un zapowiada zadanie "poważnego ciosu" zwolennikom sankcji

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un oświadczył, że jego kraj musi zadać "poważny cios" tym, którzy nakładają nań sankcje - poprzez zapewnienie większej samowystarczalności gospodarczej - poinformowała w czwartek północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

(Reuters)

"Musimy zadać poważny cios wrogim siłom, które chcą nas rzucić na kolana sankcjami, poprzez przeniesienie budowy socjalizmu na wyższy poziom samowystarczalności oparty na własnej sile, technologii i zasobach" - powiedział Kim w relacji KCNA.

Reuter podkreśla, że nie wymieniając z nazwy USA, Kim w ten sposób po raz pierwszy ustosunkował się do fiaska ostatniego szczytu w lutym br. z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Hanoi. Szczyt załamał się wskutek rozbieżności co do zakresu ograniczenia północnokoreańskiego programu nuklearnego i stopnia ograniczenia sankcji gospodarczych USA wobec Korei Północnej.

Przywódca Korei Północnej w ostatnim okresie konsekwentnie podkreśla wagę rozwoju gospodarczego.

W ostatnich tygodniach północnokoreańskie media szeroko relacjonowały wizyty Kima m. in. w ośrodku przemysłowym w pobliżu granicy z Chinami, modernizowanym domu towarowym i rozbudowywanych ośrodkach turystycznych.

W czwartek rozpoczyna się w Pjongjangu pierwsza sesja nowowybranego Najwyższego Zgromadzenia Ludowego (parlamentu). Tymczasem prezydent Trump spotyka się w Waszyngtonie z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem.

jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 trooper

A Trump taki dumny był z siebie, że niby Kima sobie urobił wokół palca haha

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil