REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kim Dzong Un: Broń jądrowa to gwarancja bezpieczeństwa

2020-07-28 10:44
publikacja
2020-07-28 10:44
Kim Dzong Un: Broń jądrowa to gwarancja bezpieczeństwa
Kim Dzong Un: Broń jądrowa to gwarancja bezpieczeństwa
/ Reuters

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un oświadczył na konferencji weteranów, że broń jądrowa jest skutecznym środkiem odstraszania i trwale zabezpiecza kraj przed konfliktami zbrojnymi – podały we wtorek państwowe media północnokoreańskie.

Darmowy program do rozliczania
PIT 2021/2022
Pobierz e-pity 2021 Uruchom on-line

Kim przemawiał w poniedziałek z okazji 67. rocznicy podpisania rozejmu w wojnie koreańskiej z lat 1950-1953. Rocznica obchodzona jest w Korei Północnej jako „dzień zwycięstwa” nad Stanami Zjednoczonymi w wojnie o wyzwolenie ojczyzny.

Przywódca powiedział, że opracowana przez Koreę Płn. broń jądrowa daje jej „absolutną siłę”, by uchronić się przed konfliktem zbrojnym w przyszłości. Ocenił, że kraj jest teraz w stanie obronić się przed jakimkolwiek zagrożeniem wojskowym ze strony wrogich sił.

„Dzięki naszym solidnym i skutecznym środkom odstraszania, służącym samoobronie, nie będzie już wojny na tej ziemi, a nasze bezpieczeństwo narodowe i przyszłość zostaną trwale zagwarantowane” - oświadczył Kim.

Jego wypowiedzi przytacza japońska stacja NHK i południowokoreańska agencja Yonhap.

Chcesz rozliczyć PIT za 2021 rok?
Uruchom on-line

Kim Dzong Un wielokrotnie zapewniał o skłonności do całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, ale nigdy nie ogłosił konkretnego planu tego procesu. Negocjacje w tej sprawie pomiędzy Waszyngtonem a Pjongjangiem znajdują się w impasie od zakończonego fiaskiem drugiego szczytu z udziałem Kima i prezydenta USA Donalda Trumpa, który odbył się w lutym 2019 roku w stolicy Wietnamu, Hanoi.

Andrzej Borowiak

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki