REKLAMA

Kijów obronił się przed 13. rosyjskim atakiem rakietowym w tym miesiącu

2023-05-26 06:52
publikacja
2023-05-26 06:52

Kijów obronił się przed 13. atakiem rakietowym Rosji od początku maja; obrona powietrzna zestrzeliła wszystkie pociski, które leciały w jego kierunku – poinformowała w piątek rano Kijowska Miejska Administracja Wojskowa.

Kijów obronił się przed 13. rosyjskim atakiem rakietowym w tym miesiącu
Kijów obronił się przed 13. rosyjskim atakiem rakietowym w tym miesiącu
fot. Stringer / / Reuters

Odłamki spadających rakiet uszkodziły dach centrum handlowo-rozrywkowego, zaparkowane na ulicy samochody oraz budynek prywatny. Informacji o ofiarach i rannych nie ma – przekazał szef kijowskiej administracji Serhij Popko. (https://t.me/VA_Kyiv/1826)

Alarm przeciwlotniczy ogłoszono nad ranem na terytorium całego państwa. W stolicy Ukrainy, gdzie syreny zawyły tuż po godz. 3 (godz. 2 czasu polskiego), alarm trwał 2,5 godz.

„Tym razem atak dokonany został przez bombowce strategiczne Tu-95MS z rejonu Morza Kaspijskiego. Użyto do niego prawdopodobnie rakiet manewrujących Ch-101/155. Według wstępnych informacji wszystkie wrogie cele w przestrzeni powietrznej Kijowa zostały wykryte i zniszczone” – napisał Popko w Telegramie. (https://t.me/VA_Kyiv/1825)

Media podały, że w trakcie alarmu wybuchy słychać było w Kijowie i obwodzie kijowskim, a także w obwodach dniepropietrowskim i czerkaskim.

Władze obwodu dniepropietrowskiego powiadomiły, że w wyniku rosyjskiego ataku ranny został pracownik stacji benzynowej. Ostrzały wywołały pożar, uszkodziły dwa prywatne budynki oraz obiekty dwóch firm. Częściowo zniszczona zostało także przedsiębiorstwo transportowe. (https://t.me/dnipropetrovskaODA/4836)

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (7)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
pstrzezek
Raz jeszcze powtarzam: Saszka a mógłbyś czasem po polsku ;) Do dziś nie powiedziałeś jednego złego słowa o twoich russkich. Wręcz przeciwnie

talmud2022-02-22 10:55
bravo vladimir !!! dymac frajerow na ostro LMAO ......:):)
lebski_gosc
Nie uważacie że ta wojna to fikcja? Gdyby Rosja chciała rozwalić Kijów to jaki problem miała by z tym żeby na raz wypuścić tysiąc czy dwa rakiet na raz?
prawda_
Tyle tych atakow na Kijow a na Instagramie Kijowkianki pokazuja nozki w kabaretkach bedac tak strasznie przejetymi wojna. Mamy tez czolowych politykow tego swiata odwiedzajacych Zelenskiego w Kijowie by pospacerowac sobie po centrum miasta.
Straszna ta wojna w Kijowie, straszna....
faramir_z_gondoru
Jak ukraińskie służby podały, to na 100% musi być prawda. Tak jak z "duchem Kijowa" i obrońcami wyspy węży. Bachmut stracili, ale "mają przewagę operacyjną w rejonie Bachmutu". Ile jeszcze bzdur usłyszymy? W propagandzie i kłamstwach Ukraina już dawno pokonała Rosję.

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki