REKLAMA
BADANIE

Kijów chce niemieckich łodzi podwodnych. Lista żądań coraz dłuższa

2023-01-29 15:55, akt.2023-01-29 18:24
publikacja
2023-01-29 15:55
aktualizacja
2023-01-29 18:24

Na czołgach się nie skończy. Ukraiński wiceszef MSZ Andrij Melnyk w sobotę zaapelował do Niemiec o przekazanie okrętów podwodnych. Mają one pomóc w skutecznej obronie ukraińskich miast przed atakami rosyjskiej floty.

Kijów chce niemieckich łodzi podwodnych. Lista żądań coraz dłuższa
Kijów chce niemieckich łodzi podwodnych. Lista żądań coraz dłuższa
fot. Aleksandr Merkushev / / Shutterstock

"Wiem, że czeka mnie kolejny shitstorm (zażarta dyskusja), ale Niemcy produkują jedne z najlepszych łodzi podwodnych na świecie. Dlaczego nie wysłać jednej z sześciu do Ukrainy?" - napisał ukraiński dyplomata na Twitterze.

"Drodzy niemieccy przyjaciele, zakończmy wojnę i zatrzymajmy rosyjską agresję" - dodał.

Ukraiński polityk wyjaśnił, że dzięki nowoczesnym jednostkom typu 212A Ukraińcy mogliby skutecznie bronić miast przed atakami rosyjskich okrętów wojennych.

W środę kanclerz Olaf Scholz (SPD) po długotrwałej debacie zapowiedział wysłanie Ukrainie 14 czołgów Leopard 2 z zapasów Bundeswehry.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Również w środę prezydent USA Joe Biden ogłosił, że USA przekażą Ukrainie 31 czołgów M1 Abrams.

Scholz przestrzegł przed „licytowaniem się” na broń dla Ukrainy

Mimo krytyki w kraju i za granicą kanclerz Olaf Scholz (SPD) zamierza kontynuować swój ostrożny kurs w sprawie dostaw broni na Ukrainę. Zapowiedział to w wywiadzie opublikowanym w niedzielę w dzienniku „Tagesspiegel”.

Scholz przestrzegł także przed przystępowaniem do dalszego „licytowania się” i „wchodzenia w rywalizację”, jeśli chodzi o systemy uzbrojenia. W wywiadzie odniósł się m.in. do żądań, by kolejnym krokiem było dostarczenie Ukrainie myśliwców.

Kanclerz tłumaczył także, dlaczego nie chciał podejmować szybkich decyzji w sprawie broni, w tym czołgów. „Jeżeli zaraz po podjęciu jednej decyzji (o dostawie Leopardów – PAP) w Niemczech rozpocznie się kolejna debata, to nie wygląda to poważnie, dodatkowo podważa zaufanie obywateli do decyzji państwa” – uzasadnił.

Scholz pokreślił, że „nie ma wojny między Rosją a NATO" i że nie pozwoli "na taką eskalację". (PAP)

mszu/ mms/

mma/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (52)

dodaj komentarz
parma
ukraina to drugie państwo po Indonezji pod względem sprzedanej obcemu kapitałowi ziemi . Program 1hektar na ukraińca spowodował że ilość ziemi wielkości Słowacji w tajemniczy sposób zmieniła właściciela z ukraińca na potężne firmy . Skalę tego mozna porownać do tzw. prywatyzacji w Polsce
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
dasbot
Szalom z Szambatas! Odkąd dostali łupnia od Rzymian, a potem od Rusi Kijowskiej i Mongołów, rozjechali się po świecie i stamtąd nadają ton wydarzeniom. Ile jeszcze trzeba dowodów, aby lemingi obudziły się i zrozumiały "o co kaman"...... Kiedy redakcja napisze o tytanie, na którym tak bardzo zależy chłopcom zza Oceanu? Szalom z Szambatas! Odkąd dostali łupnia od Rzymian, a potem od Rusi Kijowskiej i Mongołów, rozjechali się po świecie i stamtąd nadają ton wydarzeniom. Ile jeszcze trzeba dowodów, aby lemingi obudziły się i zrozumiały "o co kaman"...... Kiedy redakcja napisze o tytanie, na którym tak bardzo zależy chłopcom zza Oceanu? I generalnie o strategii dobrania się do największych bogactw naturalnych na świecie, tak potrzebnych technokratom spod znaku dwóch skrzyżowanych trójkątów, aby agenda kabały mogła ostatecznie zostać wdrożona???...... Follow the money.......zawsze i wszędzie.
danip
Bardzo Pretensjonalny tytuł. Trąci nieprofesjonalizmem.
niezaszczepiony
Jak połowa artykułów na tym portalu niestety od ostatnich kilku lat.
ruryk_czarny
Ok, co dalej?Lotniskowce, czy od razu promy kosmiczne…?
go_ral
na poczatek tereny Rusi Czerwonej w granicach Polski
zenonn odpowiada go_ral
A potem Judeopolonia
aszkenazyjski
Czy chce moze srodki vide pieniadze na budowanie pomnikow bandery.

Unio jak mozna nie popierac ideologow ludobojstwa. To jest gwalt na prawach czlowieka.
eunuchy_z_ue
Polacy trzymać się z daleka od tego konfliktu. Niech ci co podpisywali pisemne gwarancje bezpieczeństwa Ukrainie wysyłają swoich ludzi na śmierć:)

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki