Kierowca bez licencji nie przewiezie pasażera

"Dziennik Gazeta Prawna" zapowiada, że okazjonalny przewóz osób, który tylko przypomina działalność taksówkową, za rok zniknie z naszych ulic. Bez licencji taksówkowej nie będzie można zarabiać na przewozie pasażerów.

Taką zmianę wprowadza wchodząca dzisiaj w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym. Zgodnie z nowymi przepisami, z naszych dróg znikną samochody, których kierowcy świadczą tak zwany "okazjonalny przewóz osób". Są to przewoźnicy bez licencji i bez taksometrów. Nie muszą legitymować się zaświadczeniem o niekaralności i prowadzić działalności gospodarczej. Często jednak mają niższe ceny niż prawdziwe taksówki.

Po nowelizacji ustawy ci z nich, którzy będą chcieli nadal jeździć, będą musieliuzyskać licencję taksówkową. Oznacza to, że każdy kierowca, który zamierza zarabiać na przewozie pasażerów, będzie musiał spełnić takie same warunki i mieć takie same kwalifikacje - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".Ustawodawca dał kierowcom czas na odbycie szkolenia i zdanie egzaminu. Chętni do zostania taksówkarzami będą musieli ukończyć szkolenie z zakresu transportu drogowego taksówką i zdać egzamin. Sprawdzi on między innymi znajomość topografii miasta. Okazjonalny przewóz osób zostanie dopuszczony tylko w pojazdach, które mogą przewozić powyżej siedmiu osób łącznie z kierowcą.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/lm/dabr
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~as

A juz niedługo bede musiał mieć licencje zeby zawiezc dziecko do szkoły i żone do pracy. Przeciez to tez przewóz osób. tuskii zatrudnia rzecz jasna kolejne 4000 urzednikow do kontroli...

! Odpowiedz
0 0 ~ditrader. pl

Ja tez dziekuje ci Platformo....za rozmontowanie OFE, koniec lokat jednodniowych .itp...A tak naprawde podziekuje platformie w wyborach...

! Odpowiedz
0 0 ~rama

okazjonalne na ramach rowerów w przyszłym miesiącu teraz są mocno zajęci innymi tematami. I są jeszcze ludzie, którzy nazywają PO partią liberalną - bardzo paradne :)

! Odpowiedz
0 0 ~romankrk

Kolejny "liberalny" przepis naszych "władców" !!!
Co za debile głosują na te partyjne bandy ?????

! Odpowiedz
0 0 ~celu

dzięki Ci Platformo Obywatelska za Twoją czujność i działania w kierunku wyeliminowania jakichkolwiek resztek wolnego rynku w Polsce.

uprzejmie donoszę, że sąsiad na rowerze codziennie przewozi na bagażniku syna do szkoły - a jest to też okazjonalny przewóz osób - kiedy wprowadzicie na to licencje?

!
Polecane
Najnowsze
Popularne