Kiedy prezes zagraża swojej spółce [Podcast]

Śmierć – szczególnie niespodziewana – to tragedia dla rodziny umierającego. W przypadku menedżera to dodatkowo wielkie ryzyko dla jego firmy.

Zarząd, rada nadzorcza, właściciele zazwyczaj – choć bywają oczywiście wyjątki – dbają o dobro przedsiębiorstwa. Czasami jednak, w sposób zupełnie niezamierzony, a nawet nieświadomy, są dla niego zagrożeniem. Jeśli w firmie nagle zabraknie prezesa, jej dalszy byt może nawet stanąć pod znakiem zapytania. O tym, jak to bywało w przypadku spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, mówi Adam Torchała, z portalu Bankier.pl. Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, wyjaśnia zaś, kiedy o takim problemie jak wypadek, ciężka choroba czy zatrzymanie menedżera spółka powinna poinformować. Okazuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. O tym, że kryzysem, jakim mogą być problemy zdrowotne członków zarządu lub właścicieli firmy, trzeba i można sobie skutecznie radzić przekonuje Aleksandra Olek-Pawłowska z agencji Point of View.

Choroba, nawet ciężka, może być zupełnie niewidoczna dla otoczenia. Bywa jednak jak uśpiony wulkan – gdy nieoczekiwanie wybucha, czyni gigantyczne spustoszenie. Podobnie jest ze skrywanym uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, hazardu, seksu. Co robić, gdy problem dosięgnie prezesa? O tym mówią psychiatra prof. Andrzej Kokoszka i psycholog, psychoterapeuta Jacek Santorski.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania na www.pb.pl/dosluchania i w Twojej aplikacji podcastowej (np. na Spotify lub w Lectonie).

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne