Kidawa-Błońska: idzie pan w złym kierunku, Polska nie chce socjalizmu

Nie można jak za socjalizmu, centralistycznie, podejmować decyzji dotyczących m.in. przedsiębiorców - mówiła w środę Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Porozmawiajmy o Polsce, bo idzie pan w złym kierunku, Polska nie chce socjalizmu - zwróciła się do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

(FORUM)

Nawiązując na konferencji prasowej w Kielcach do zapowiedzi rządu i PiS dotyczących podniesienia płacy minimalnej, kandydatka KO na premiera podkreśliła, że nie powinien o tym decydować prezes PiS Jarosław Kaczyński, gdyż "nigdy własnej firmy nie prowadził, nie brał kredytu na założenie firmy i nigdy nie stanął twarzą w twarz ze swoim pracownikiem, którego musiałby zwolnić tylko dlatego, że koszty pracy w jego zakładzie pracy są za wysokie".

"Chcemy, żeby przedsiębiorcy i pracownicy wspólnie pracowali, żeby gospodarka rozwijała się. Nie może być tak, jak za socjalizmu, że centralistycznie będzie decydowało się, kto w Polsce może być przedsiębiorcą, kto ma być nauczycielem, adwokatem, czy dziennikarzem" - powiedziała Kidawa-Błońska.

"Porozmawiajmy o Polsce, bo idzie pan w złym kierunku. Polska nie chce socjalizmu" - zwróciła się do prezesa PiS.

Zapewniła, że Koalicja Obywatelska nie zgodzi się na takie socjalistyczne metody rządzenia, gdyż w jej ocenie, Polacy sami chcą decydować o swoim życiu i podejmować życiowe wybory.

Obecny na konferencji lider PO Grzegorz Schetyna powiedział, że KO deklaruje - w przypadku wygrania wyborów i objęcia rządów - jak najmniej polityki w gospodarce i przedsiębiorczości. "Jak najmniej złego wpływu polityków. To co zrobił Kaczyński narzucając podniesienie płacy minimalnej, to w sposób bezmyślny straszenie przedsiębiorców" - powiedział. 

autor: Krzysztof Kowalczyk, Katarzyna Bańcer

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 heimir

Polacy wolą już socjalizm niż brak opozycji w kraju.

! Odpowiedz
5 4 silvio_gesell

Płacę minimalną zaproponował w 1919r Benito Mussolini. Podobnie świadczenia na dzieci. Koncepcja płacy minimalnej jest deprecjonowana pracach Marksa, i nie ma o niej mowy w Manifeście komunistycznym. Czas, żeby opozycja sobie zapamiętała, że PiS to korporacjonizm, a nie socjalizm.

https://pl.wikipedia. org/wiki/Korporacjonizm#Korporacjonizm_chrze%C5%9Bcija%C5%84ski

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 18 eagleeye

Pani Małgorzata i Pan Grzegorz sami sobie zaprzeczają. I bądź tu mądry głosować na POKOmune czy nie. Dwa przekazy sobie zaprzeczające

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil