Kidawa-Błońska: Mam ponad 150 podpisów pod swą kandydaturą na prezydenta

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała w poniedziałek PAP, że pod jej kandydaturą na prezydenta podpisało się już ponad 150 członków Rady Krajowej PO. Jeszcze tego dnia posłanka zamierza zgłosić swą kandydaturę w prawyborach prezydenckich, organizowanych przez PO.

(fot. Aleksander Zieliński / Sejm RP)

We wtorek mija termin zgłaszania kandydatów w prawyborach, które mają wskazać kandydata PO i Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Aby móc zarejestrować kandydaturę, potrzebne jest 30 podpisów członków Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Na razie jedyną osobą, która oficjalnie zgłosiła chęć ubiegania się o ten urząd jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

W poniedziałkowej rozmowie z PAP posłanka poinformowała, że zgromadziła już ponad 150 podpisów członków Rady Krajowej PO. "Ja podpisy mam już zebrane i to sporo podpisów. Dzisiaj składamy potrzebne dokumenty" - dodała Kidawa-Błońska.

Zaznaczyła że nie wie, czy ktoś jeszcze zgłosił swą kandydaturę. "Nie wiem czy ktoś jeszcze z moich kolegów czy koleżanek się zgłosił, ale mają czas do jutra. Wiem, że każdy czeka do ostatniej chwili, żeby taką decyzję podjąć" - powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Decyzja o rozpisaniu prawyborów, które wyłonią kandydata PO i KO na prezydenta, podjął dziesięć dni temu zarząd Platformy Obywatelskiej. Powołana została wówczas Komisję Wyborcza na czele z posłem KO Rafałem Grupińskim, która przyjmuje zgłoszenia kandydatów do prawyborów. Ostateczna listę kandydatów ma ustalić i ogłosić w najbliższy piątek zarząd PO. Kandydata PO i KO na prezydenta 14 grudnia wskaże konwencja krajowa Platformy. (PAP)

autor: Marta Rawicz

mkr/ godl/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 kris74keh

Pani Kidawa elegancka, zadbana i pewnie ładnie pachnie. Lemingi chętnie zagłosują. Ale tam z tyłu , na zapleczu te same od lat załgane i skorumpowane postaci.

! Odpowiedz
1 1 karbinadel

A za obecnym quasi-prezydentem stoi tylko jedna postać, za to najbardziej załgana ze wszystkich

! Odpowiedz
3 12 willy_wonka

Ojej, 150 podpisów to prawie cały 16-kartkowy zeszyt. Kłaniajcie się narody świata.

! Odpowiedz
0 4 karbinadel

Kolejny, który nie rozumie co czyta, albo nie czyta tego, co komentuje. Zebrała 150 podpisów osób z Rady Krajowej PO. Czyli ponad połowę wszystkich

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil