REKLAMA

Kevin Spacey musi zapłacić 31 mln dol. odszkodowania twórcom "House of Cards"

2021-11-27 06:00
publikacja
2021-11-27 06:00
Kevin Spacey musi zapłacić 31 mln dol. odszkodowania twórcom "House of Cards"
Kevin Spacey musi zapłacić 31 mln dol. odszkodowania twórcom "House of Cards"
fot. Mario Anzuoni / / Reuters

Kevin Spacey musi zapłacić 31 mln dolarów odszkodowania studiu filmowemu MCR z powodu strat, jakie przyniosły studiu oskarżenia wobec niego dotyczące nadużyć seksualnych. Sąd najwyższy w Los Angeles wydał prawomocne orzeczenie w tej sprawie.

W związku z oskarżeniami o nadużycia seksualne Spacey został zwolniony ze swojej roli w "House of Cards". Studio MCR musiało wstrzymać produkcję szóstego sezonu serialu, napisać odcinki od początku w związku z usunięciem głównej postaci i skrócić ilość odcinków z 13 do 8. Spowodowało to straty liczone w milionach dolarów.

Arbitrzy sądowi stwierdzili, że Spacey naruszył wymagania umowy dotyczące profesjonalnego zachowania, „podejmując pewne działania w stosunku do kilku członków ekipy filmowej" w trakcie produkcji każdego z pięciu sezonów serialu. Spacey nie tylko wcielał się w główną postać, ale był także producentem wykonawczym "House of Cards".

"Bezpieczeństwo naszych pracowników, planu zdjęciowego i środowiska pracy ma ogromne znaczenie dla MCR i dlatego staramy się być odpowiedzialni" - stwierdzono w oświadczeniu wydanym przez studio filmowe.

Orzeczenie zapadło po trwającej ponad trzy lata walce prawnej i ośmiodniowej rozprawie dowodowej, która była utrzymywana w tajemnicy, tak jak i reszta sporu. Spacey odwołał się od wyroku, jednak w poniedziałek ujrzał on światło dzienne.

W 2017 roku, na fali ruchu #MeToo, aktor Anthony Rapp oskarżył Spacey'ego o molestowanie seksualne, gdy miał 14 lat. Wówczas Spacey wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że nie pamięta tej sytuacji, ale przeprasza za nią. Rapp i kilka innych osób złożyło pozwy do sądu w związku z wykorzystywaniem przez Spacey'ego. Niezależne śledztwo wykazało powszechność aktów molestowania seksualnego dokonywanych przez Spacey'ego wobec osób, które z nim współpracowały.

Jedna ze sprawa karnych przeciwko Spacey'emu, napaść i pobicie w wyniku domniemanego molestowania 18-letniego mężczyzny w kurorcie Nantucket, została umorzona w 2019 roku.

kjm/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (7)

dodaj komentarz
prs
Aktor ok.. osobowosc - obrzydliwa..
chlopekroztropek
Mi się właśnie przypomniało, że i mnie 20 lat temu Spacey molestował. To gdzie się powinienem zgłosić po swoje odszkodowanie?
michalshk
Idź do gazety, na pewno będziesz celebrytą. Nowy sposób dla młodych wschodzących gwiazd...
langdon25
Kevin jest i tak wielkim aktorem !
pstrzezek
Przecież to jest jakaś farsa i hipokryzja Made in USA. Wszystkie te gwiazdy obecnie oburzone, jeszcze niedawno całowały tyłek Harvey'a Weinstein'a na każdej możliwej gali. W internecie nic nie ginie ;) A teraz wielkie halo. Kevin coś tam przeskrobał, w sądzie się wybronił. Moim zdaniem wielki aktor ale też kozioł Przecież to jest jakaś farsa i hipokryzja Made in USA. Wszystkie te gwiazdy obecnie oburzone, jeszcze niedawno całowały tyłek Harvey'a Weinstein'a na każdej możliwej gali. W internecie nic nie ginie ;) A teraz wielkie halo. Kevin coś tam przeskrobał, w sądzie się wybronił. Moim zdaniem wielki aktor ale też kozioł ofiarny. Popatrzcie na Billa Cosby ;)) Koleś usypiał kobiety i je gwałcił. Obecnie już chodzi wolny. A prawnicy zacierają ręce.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki