Kelly: Być może we wszystkich samolotach do USA laptopy będą tylko w luku bagażowym

Minister bezpieczeństwa narodowego USA John Kelly powiedział w niedzielę, że możliwe jest rozszerzenie zakazu wnoszenia laptopów i innego sprzętu elektronicznego przez pasażerów w bagażu podręcznym na pokład wszystkich samolotów lecących do USA.

(YAY Foto)

Argumentował to istnieniem "realnego zagrożenia".

Kelly był pytany w telewizji Fox News o możliwość rozszerzenia tego zakazu, który obowiązuje obecnie w przypadku lotów do USA z 10 portów lotniczych na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Turcji. Władze USA uzasadniają wprowadzenie tego rozwiązania obawami, że w urządzeniach elektronicznych zabieranych przez pasażerów na pokład mogą być ukryte bomby.

"Jest realne zagrożenie; liczne zagrożenia dla lotnictwa" - tłumaczył Kelly. Jak mówił, terroryści mają "obsesję", by uderzyć w "samolot w locie, w szczególności w maszynę amerykańską".

Zgodnie z nowymi zasadami, pasażerowie lecący do Stanów Zjednoczonych z objętych zakazem portów lotniczych, muszą umieścić sprzęty elektroniczne o rozmiarach większych niż smartfon (laptopy, tablety, konsole do gier, czytniki książek, przenośne odtwarzacze DVD, aparaty fotograficzne itp.) w bagażu rejestrowanym. USA wprowadziły ten zakaz w marcu; ich śladem poszła wkrótce Wielka Brytania. (PAP)

ulb/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 1 ~abc

Tu nie chodzi o żadne bomby - mosadowi wyciekło oprogramowanie które uruchomione na laptopie pozwala przejąć kontrolę nad samolotem - z tego powodu jest zakaz zabierania laptopów na pokład samolotu.

! Odpowiedz
3 0 ~Rooo

To jest bardzo prawdopodobne....

! Odpowiedz
0 12 ~olo

Niedługo na pokład samolotów będziemy wchodzić nago z korkiem w ..... zainstalowanym przez obsługę lotniska. Po skorzystaniu z toalety na pokładzie samolotu, personel pokładowy będzie zakładał nową plombę na korek.

! Odpowiedz
2 7 ~nujss

A kto ubezpieczy sprzęt, jak ten zginie albo się zniszczy? Co za głupota...

! Odpowiedz
5 5 ~xrtm

Cnn już o tym trąbił miesiąc temu, więc żadna nowość.
Ciekawi mi co się stanie, jak lecąc na spotkanie biznesowe okaże się, że twój bagaż utknął na kontroli bezpeczeństwa i może doleci za jakiś czas. Co zrobią korpo, które w swoich przepisach mają, że laptop tylko w podręcznym.
No i co zrobią sami pasażerowie, bez swoich "zabawek"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Rooo

Korpo kupi nowe dell które zaraz sie pewnie pojawią z dyskiem demontowanym sam sprzet jest mniej ważny - chodzi o dane które można pozyskać gdy ma się dostęp do maszyny.

! Odpowiedz
0 12 ~Roooo

Bzdura - a jak taki laptop zrobi bum w w luku to samolot doleci????
Dala jasności zaplanowane włączenie laptopa da sie ustawić w każdej wersji windows:D
Jest to wręcz bardziej niebezpieczne... bo skanery maja ileś warstw... chyba łatwiej było by zrobić bazę urządzeń i porównywać ją z wynikiem skanowania. Modyfikowane musiały by trafiać do depozytu. Wiec te ograniczenia są tylko po to żeby było większe zamieszanie:D

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~JaTyMy

A co maja zrobic ludzie którzy leca do usra w celach biznesowych i laptop jest ich miejscem pracy? Albo ktoś kto po prostu chce sobie obejrzec film (taki jaki chce a nie puszczany)

! Odpowiedz
6 7 ~taka_propozycja

A może by tak Amerykanie zamiast terroryzować własnych obywateli, przestali wpuszczać do swojego kraju kozich synów?

! Odpowiedz
2 8 ~Michał

Mogliby przestać terroryzować obywateli innych krajów po to by nie mieli powodów do umieszczania bomb w samolotach.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne