Kaufland otwiera nowe sklepy i szuka pracowników

Do końca marca 2020 r. Kaufland otworzy trzy nowe markety, a kolejne trzy w drugiej połowie. Wkrótce ruszą rekrutacje do nowych placówek – informuje serwis dlahandlu.pl.

(fot. Bartek Sadowski / FORUM)

W pierwszym kwartale nowe markety sieci Kaufland zaczną działać w Częstochowie, Zawierciu oraz Piastowie pod Warszawą. W drugiej połowie roku planowane jest otwarcie marketów w Lublinie, Katowicach i Szczecinie. Zanim się to stanie, sieć musi znaleźć nowych pracowników.

Kaufland szuka pracowników

– Wśród dostępnych ścieżek kariery, wyróżnić można m.in. sprzedaż, logistykę, administrację, pion personalny, prawo i compliance, zakup, zaopatrzenie, finanse i rachunkowość, controlling i wiele innych – powiedziała w rozmowie z dlahandlu.pl Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Standardową formą zatrudnienia w sieci jest umowa o pracę. Pierwsza umowa jest zawsze na okres 7 miesięcy, kolejna jest już umową na czas nieokreślony.

Jak zauważa serwis dlahandlu.pl, Kaufland szuka obecnie pracowników do działu sprzedaży, logistyki, obszarów centralnych, zakupu i administracji. Pracę w głównej mierze można znaleźć we wrocławskiej centrali firmy.

Oferty kierowane są także do studentów i absolwentów, którzy mogą skorzystać z Programu Absolwent i odbyć staż lub praktykę.

Ile można zarobić w Kauflandzie?

Od 1 marca 2020 r. pracownicy na stanowisku kasjer-sprzedawca będą zarabiać od 3200 do 3900 brutto miesięcznie. Stawki zawierają już 500 zł dodatku motywacyjnego za 100 proc. obecności w pracy.

Pracownikom centrów dystrybucyjnych z co najmniej rocznym stażem od marca przysługiwał będzie dodatek motywacyjny w wysokości do 400 zł za 100-procentową frekwencję w pracy. Na podwyżki sieć przeznaczy w tym roku niecałe 50 mln złotych.

W Kauflandzie trwa jednak spór zbiorowy. Związkowcy z "Jedności pracowniczej" postulują wzrost płac o 800 zł dla każdego pracownika.

MKZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 bha

Cóż...Wszędzie tak Niby coraz więcej płacą ,coraz to bardziej Niby godnie .że brak coraz więcej w ogromie już branż i zawodów chętnych pracowników do dłuższej pracy za te Niby rosnące lawino godne wypłaty,pensje, a rotacje coraz szybciej gonią następne rotacje Rotacje.

! Odpowiedz
4 22 degrengolada

"Stawki zawierają już 500 zł dodatku motywacyjnego za 100 proc. obecności w pracy"

trzeba nazwać po imieniu sprawy:

pracownik nie będzie miał na umowie: 3200 do 3900 tylko 2700 do 3400 + premia za NIE CHOROWANIE (obecność)

chory pracownik to zły pracownik. I tak może to prowadzić do absurdu gdy pracownik będzie udawał zdrowego mimo nawet ciężkiego stanu zdrowia byleby otrzymać obiecaną wypłatę. Nie ważne że będzie zarażać nawet klientów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 gregzacha

Przecież nikt nie zmusza do pracy w tej firmie. Możesz zostać bez problemu kafelkarzem za 10 k miesięcznie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.