REKLAMA

Katowice: śledztwo w sprawie wypadku w kopalni "Wujek-Śląsk"

2009-09-19 13:42
publikacja
2009-09-19 13:42
Katowicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku w kopalni Wujek-Śląsk. Według wstępnych ustaleń katastrofę spowodował zapłon metanu. Nie wiadomo jednak jaka była jego przyczyna - poinformowali śledczy.        

W kopalni zginęło 12 górników. Według ostatnich danych w szpitalach znajduje się 43 rannych, 8 z nich jest w stanie bardzo ciężkim. 4 górników przebywa na oddziale inrtensywnej terapii. W najbliższym czasie szpital może opuścić 10 lżej rannych osób.        

Prokurator okręgowy Ewa Zuwała powiedziała, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż w kopalni nie fałszowano pomiarów metanu. Urząd Górniczy przeprowadził w niej 6 kontroli i żadna nie potwierdziła zarzutów, o jakich wcześniej zawiadomiono Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.          

Ewa Zuwała dodała, że śledczy zabezpieczyli już dokumentację zakładu, w tym zapisy z pomiarów metanowych. Przeprowadzana jest także sekcja zwłok wszystkich, którzy zginęli. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zgonu było zatrucie tlenkiem węgla.        

W przyszłym tygodniu zostaną przesłuchani kolejni świadkowie. Nie wiadomo kiedy zostaną przeprowadzone oględziny na miejscu zdarzenia - wciąż trwa dogaszanie pożaru.
Źródło:IAR
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki