Katowice: CBŚP przechwyciło 4 kg kokainy warte 800 tys. zł

4 kilogramy kokainy ukryte w transporcie bananów z Kolumbii przechwycili funkcjonariusze katowickiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Wartość narkotyków wyceniono na 800 tys. zł. Policjanci skierowali wniosek do prokuratury o wszczęcie śledztwa ws. przemytu.

(cbsp.policja.pl)

Jak wynika z wtorkowego komunikatu CBŚP, policjanci uzyskali informację, że w jednym z transportów z bananami, który trafił do śląskiej firmy handlującej owocami jest "dziwna przesyłka". "Na miejscu funkcjonariusze odkryli w jednym z pudeł cztery szczelnie zapakowane pakiety. Policjanci od razu podejrzewali, że mogą to być narkotyki. Ekspertyza potwierdziła, że są to 4 kilogramy kokainy" - czytamy.

Transport nadany był w Kolumbii i przez Niemcy dotarł do Polski. Teraz policjanci ustalają, kto miał być odbiorcą narkotyków.

CBŚP poinformowało, że policjanci skierowali już wniosek do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach o wszczęcie śledztwa ws. przemytu "znacznej ilości narkotyków".

Funkcjonariusze podkreślili, że sprawa jest rozwojowa.(PAP)

akp/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~aa

A co miał nadać jako żywnościowe. To jak za komuny przetrzepaliby i rozdartą wysłali pustą z adaptacją, dotarła uszkodzona.

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

tak sie dziej po całej Polsce, gdzieś słyszałem, że ktoś w moim miescie, wysylal do anglii jakies narkotyki zwykla paczka i co ? normalnie nadał paczkę, normalnie doszła...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil