Katar wprowadził "podatek od grzechu". Alkohol drożeje

Wraz z nowym rokiem władze Kataru wprowadziły dodatkowy podatek na artykuły, których spożywanie źle wpływa na zdrowie. Nowa akcyza nazywana przez mieszkańców jest "podatkiem od grzechu".

(FORUM)

Mieszkańcy Kataru otrzymali od państwa niezbyt przyjemny noworoczny prezent. Tamtejszy resort finansów wprowadził obowiązujący od 1 stycznia 2019 r. podatek od wyrobów szkodzących zdrowiu, takich jak alkohol, tytoń czy napoje energetyczne.

W efekcie alkohol w Katarze podrożał dwukrotnie. Wybiegając trochę w przód, jest to nie tylko zła wiadomość dla mieszkańców tego kraju, ale również dla fanów piłki nożnej na całym świecie. Bowiem to właśnie w Katarze w 2022 r. odbędzie się kolejny mundial, a kibice za puszkę piwa o pojemności 0,33l zapłacą równowartość ok. 17 zł. Cena ta jest jedną z najwyższych - poza Skandynawią.

Nie tylko ceny alkoholu drastycznie wzrosły - za paczkę papierosów trzeba będzie teraz zapłacić w przeliczeniu na polską walutę ok. 22 zł, gdzie wcześniejsza cena wynosiła ok. 11 zł. Natomiast puszka Coca-Coli kosztuje ok. 10 zł.

W Katarze obowiązuje zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych. Dostępny jest on w restauracjach, barach i specjalnych sklepach, jednak by dokonać zakupu, potrzebne jest specjalne pozwolenie.

Życie i praca w Katarze. Polscy specjaliści są tu cenieni [Tam mieszkam]

Polscy specjaliści są cenieni w Katarze. Nie płacą tu podatku dochodowego, VAT-u ani składek emerytalnych, a pracodawcy poza pensją pokrywają jeszcze szereg dodatkowych kosztów ich utrzymania. Brzmi jak raj? Nie dla każdego.

DU

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 konzument

A co z ceną narkotyków, broni i za uslugi prostytuckie?

! Odpowiedz
1 7 specjalnie_zarejstrowany1

Ile bledow w tym artykule... Przede wszystki nastepny mundial w 2022 a nie 2020 czyli za 3 lata. Skad Wy wiecie ile zl wtedy bedzie tam piwo kosztowac?

! Odpowiedz
0 8 dziki_losos

Czyli teraz papierosy w Katarze będą kosztować tyle, co w Paryżu? Straszne...

! Odpowiedz
3 11 trooper

17 zł za małę piwo to 4 euro. W EU to w sumie normalna cena piwa w barze. W wawie pod parasolami placilem ostatnio tyle samo, tylko bylo to co prawda duze piwo.

! Odpowiedz
1 2 hfjdj

No to w barze.

! Odpowiedz
4 26 hatlik1

Prosze podawać w procentach ile to procent z minimalnej wypłaty !!!! Napewno w polsce jest drożej

! Odpowiedz
5 8 hfjdj

Moze i jest ale nie jezeli jedziesz na MS do Kataru. Oczywiscie to nie przychodzi do glowy komus kto rozpatruje zarobki w dziedzinie plac minimalnych.

! Odpowiedz
3 34 karbinadel

U nas to się nazywa akcyza

! Odpowiedz
2 26 hfjdj

17zl za puszeczke 0.33 to pewnie 50-100zl za 0.5 w lokalu. Hahahahaha.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.