Karty Visa EMV coraz popularniejsze w Azji Południowo-Wschodniej

Migracja kart Visa na system EMV postępuje coraz szybciej w Azji Południowo-Wschodniej. Na koniec 2005 r. w obiegu było już 43 miliony kart zaopatrzonych w chip EMV, co oznacza 43% wzrost w porównaniu do roku 2004 r. W pełni funkcjonalnych jest już także ponad milion specjalnie przystosowanych do tego typu kart terminali. Oznacza to 105% wzrost w porównaniu do 2004 r.
Obecnie z systemu korzystać mogą mieszkańcy 18 rynków w regionie. Cztery państwa - Japonia, Tajwan, Południowa Korea i Malezja - wdrażają narodowy program migracji na system EMV.

Malezja, pierwszy kraj w regionie, który zdecydował się na wdrożenie EMV, uruchomił karty zaopatrzone w chip w grudniu 2004 roku, zaś terminale rok później. Znaczący spadek oszustw dokonywanych z użyciem kart zachęcił kraje sąsiednie do promowania tej technologii. Dwóch na trzech posiadaczy kart uważa system EMV za bardziej bezpieczny niż jego odpowiednik w postaci pasków magnetycznych.

Na Tajwanie już ponad 5 milionów osób korzysta z kart z systemem zabezpieczeń EMV. Mają oni do dyspozycji 162 tys. terminali, co stanowi ponad 90% wszystkich urządzeń do obsługi transakcji. Na koniec grudnia 2005 roku, w Japonii wydano ponad 27 milionów kart Visa, z pośród których jedna na trzy bazowała na systemie EMV.


/ www.prnews.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne