REKLAMA

Kanclerz Niemiec obiecał „szybkie rozwiązanie” problemu wysokich cen energii. Będzie dodatkowa ulga

2022-09-24 15:55
publikacja
2022-09-24 15:55

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz zapowiedział szybkie wprowadzenie dodatkowej ulgi dla firm i obywateli ze względu na wysokie ceny energii. Ma to być wsparcie dla gospodarstw domowych, rodzin i osób o niskich dochodach, a także dla przedsiębiorstw borykających się z wysokimi rachunkami za energię, które nie wiedzą, jak w obecnej sytuacji kontynuować działalność – wyjaśnił.

Kanclerz Niemiec obiecał „szybkie rozwiązanie” problemu wysokich cen energii. Będzie dodatkowa ulga
Kanclerz Niemiec obiecał „szybkie rozwiązanie” problemu wysokich cen energii. Będzie dodatkowa ulga
fot. FABRIZIO BENSCH / / Reuters

„Machina legislacyjna już ruszyła i bardzo, bardzo szybko zorganizujemy niezbędne wsparcie” – zapowiedział szef rządu w opublikowanym w sobotę cotygodniowym przekazie wideo.

„Ceny energii elektrycznej, ciepła i gazu są za wysokie i muszą spaść” – podkreślił. Jak dodał, w przypadku energii elektrycznej powinno to zostać zapewnione przez „przeprojektowanie” rynku.

Scholz przypomniał też, że podjęto już środki w celu zapewnienia dostaw węgla, ropy i gazu oraz dalszego funkcjonowania dostaw energii elektrycznej - w tym celu m.in. powołano komisję ds. cen gazu, ponadto trwają rozmowy z Unią Europejską i „wszystkimi, którzy eksportują gaz do Europy i Niemiec”.

„Dziś można uznać, że prawdopodobnie przez to przejdziemy” – podsumował. (PAP)

mszu/ akl/

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (4)

dodaj komentarz
prs
CDU i CSU przekonywały w czwartek w Bundestagu koalicję SPD, Zielonych i FDP o konieczności dostarczenia Ukrainie czołgów. Po blisko godzinnej debacie posłowie koalicji wraz z Lewicą odrzucili wniosek w głosowaniu. Po stronie Unii zagłosowało tylko AfD. Podczas posiedzenia głosu nie zabrała minister obrony Christine Lambrecht (SPD).CDU i CSU przekonywały w czwartek w Bundestagu koalicję SPD, Zielonych i FDP o konieczności dostarczenia Ukrainie czołgów. Po blisko godzinnej debacie posłowie koalicji wraz z Lewicą odrzucili wniosek w głosowaniu. Po stronie Unii zagłosowało tylko AfD. Podczas posiedzenia głosu nie zabrała minister obrony Christine Lambrecht (SPD)..

Kanclerzowaty niemiaszku z SPD..:
To niemiecka zdrada Ukrainy i calej Europy..
samsza
dla firm było jasne od początku, wytłumaczono politykom, że w takich warunkach nie da się konkurować z firmami spoza Europy, a kto może wyniesie się z EU w te pędy.
Dajmy im parę miesięcy, żeby mózgi przemieliły otrzymane informacje, może będą zmiany zielonej polityki.

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki