Kanadyjskie sankcje wobec władz Wenezueli

Kanada zakomunikowała w poniedziałek o nałożeniu sankcji na 43 wysokich funkcjonariuszy wenezuelskich w odpowiedzi na "szykany i represje, jakim są poddawani przez rząd Nicolasa Maduro członkowie ekipy opozycjonisty Juana Guaido", który proklamował się tymczasowym prezydentem.

(fot. Chris Helgren / FORUM)

Jak oświadczyła w komunikacie kanadyjska minister spraw zagranicznych Chrystia Freeland, sankcje dotyczą członków rządu Maduro oraz członków wenezuelskich władz regionalnych. Polegają na wydaniu instytucjom kanadyjskim zakazu utrzymywania stosunków finansowych z osobami objętymi sankcjami.

Są wśród nich: były dyrektor wenezuelskiej służby wywiadu (Sebin) Manuel Ricardo Cristopher Figuera i komisarz wywiadu Jose Rodriguez Mucura, a także jeden z dowódców policji wenezuelskiej Rafael Enrique Bastardo Mendoza.

Na liście objętych kanadyjskimi sankcjami jest również kilku gubernatorów wenezuelskich prowincji. Jak podano, "działali oni na szkodę mieszkańców powierzonych im prowincji".

Jest to już kolejna grupa członków wenezuelskich władz, w stosunku do których kanadyjski rząd zastosował sankcje finansowe. Poprzednio objęto nimi 70 osób.

ik/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil