Kanada: przez 10 miesięcy przygotowywał się do odbioru ogromnej wygranej

Przez 10 miesięcy przygotowywał się do odebrania wygranej na loterii w Kanadzie pewien wietnamski uchodźca, który w zeszłym roku wypełnił kupon z trafnie skreślonymi liczbami, wartymi 60 mln dolarów kanadyjskich (40 mln euro).

55-letni Bon Truong to Wietnamczyk, który 36 lat temu uciekł ze swojego kraju do Kanady. Wraz z rodziną zadomowił się na kontynencie amerykańskim i pracował jako ogrodnik.

10 miesięcy temu po raz kolejny obstawił te same cyfry, które skreślał zawsze. Tym razem kupon okazał się niezwykle szczęśliwy i wart fortunę. Wietnamczyk wygrał 60 mln dolarów, ale pieniądze odebrał dopiero w czwartek.

"Po wygraniu zacząłem się zastanawiać, co mam powiedzieć swojej rodzinie" - oświadczył na konferencji prasowej po odebraniu nagrody w Edmonton. "Wiedziałem, że to zmieni dużo w naszym życiu, i chciałem, abyśmy dobrze się do tego przygotowali" - tłumaczył 10-miesięczne zwlekanie z wizytą w Western Canada Lottery, która jest organizatorem loterii.

"W końcu powiedziałem - jesteśmy gotowi" - wyjaśnił. Wygraną zamierza przeznaczyć na spłacenie kredytu hipotecznego, uregulowanie wszelkich innych opłat i na wyjazd na wakacje. Potem chce wrócić do swojej pracy w charakterze ogrodnika.

Bon Truong zaznaczył, że o nagrodzie nie zamierza mówić najmłodszym dzieciom w jego rodzinie, gdyż chce w nich zaszczepić potrzebę pracy. "Może za dziesięć lub za dwadzieścia lat im powiem" - dodał z uśmiechem.

zm/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 15 scalak12

Mądry człowiek.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne