REKLAMA

Kanada przedłuża do 30 września zakaz podróży zagranicznych

2020-08-28 22:14
publikacja
2020-08-28 22:14
fot. GagliardiPhotography / Shutterstock

Kanada przedłuża do 30 września zakaz, na mocy którego na jej terytorium nie mogą wjechać podróżni przybywający z większości państw; ma to ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - poinformował w piątek na Twitterze minister bezpieczeństwa publicznego Bill Blair.

Zakaz wjazdu do Kanady dotyczy osób przybywających z zagranicy, z wyłączeniem Stanów zjednoczonych. Ruch między Kanadą a USA reguluje osobne porozumienie, które obowiązywać ma do 21 września.

Lekarze w Kanadzie ostrzegają ostatnio przed jesienną falą zachorowań na Covid-19. Celem jest utrzymanie niskiego poziomu zachorowań, przy którym służba zdrowia będzie w stanie sobie poradzić z liczbą pacjentów. Planowane są jednak kroki na wypadek najgorszego scenariusza, w którym jesienią liczba zakażeń znacząco wzrośnie.

Rząd federalny stara się upowszechnić udostępnioną z końcem lipca bezpłatną aplikację informującą o możliwym zetknięciu się z osobą zakażoną koronawirusem.

Ottawa ogłosiła w piątek, że kryzys związany z pandemią sprawił, iż w drugim kwartale tego roku, w ujęciu annualizowanym, gospodarka Kanady skurczyła się o 38,7 proc. W lipcu rząd federalny przewidział, że deficyt budżetowy w tym roku sięgnie rekordowego poziomu 343,2 mld dolarów kanadyjskich (261,9 mld USD).(PAP)

fit/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki