Wybory w Kanadzie zagrożone? Możliwe ataki z zewnątrz

Jest bardzo prawdopodobne, że obce państwo będzie próbowało ingerować w październikowe wybory parlamentarne w Kanadzie. Już są pewne oznaki takiej aktywności - oświadczyła w piątek minister spraw zagranicznych tego kraju Chrystia Freeland.

(fot. Mohamad Torokman / Reuters)

"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni. W naszej ocenie ingerencja jest bardzo prawdopodobna i sądzimy, że już miały miejsce działania wrogich zagranicznych aktorów, aby zaszkodzić naszej demokracji" - oznajmiła Freeland w odpowiedzi na pytanie, czy obawia się, że Rosja będzie próbowała ingerować w wybory.

Szefowa kanadyjskiej dyplomacji, która przebywa w Dinard we Francji na dwudniowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych grupy G7, oceniła, że celem tych działań jest nie tyle zwycięstwo jakiejś opcji politycznej, lecz większe spolaryzowanie społeczeństwa.

W ostatnich dwóch miesiącach opozycyjna Konserwatywna Partia Kanady (CPC) nieznacznie wyprzedziła w sondażach rządzącą Partię Liberalną Kanady (LPC) premiera Justina Trudeau. Wybory w Kanadzie odbędą się 21 października.

bjn/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 13 aspargin

Stworzono bardzo łatwą i niebezpieczną furtkę - jak wybory nie będą po naszej myśli zrzucimy wszystko na Rosję, a ludzie to łykną i anulujemy wybory.
I tak będzie do momentu aż wybiorą tych "właściwych".

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil