REKLAMA
WAŻNE

Kulisy dożywocia od Mariana Banasia

2019-10-21 01:11
publikacja
2019-10-21 01:11

Umowa dożywocia z Henrykiem Stachowskim, byłym żołnierzem AK przekazująca cenne nieruchomości była bardzo korzystna dla szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia - napisała w poniedziałek "Rzeczpospolita".

/ fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Ciąg dalszy afery dotyczącej krakowskiej kamienicy szefa NIK. Jak ustaliła gazeta "wartość nieruchomości, które darował Banasiowi kombatant, była pięciokrotnie wyższa od kosztów, jakie miał ponieść Banaś na utrzymanie darczyńcy".

Według doniesień "Rzeczpospolitej" kombatant, oprócz kamienicy w Krakowie, przekazał szefowi NIK także 4,7 ara gruntu z domkiem na wsi. "Obie nieruchomości wyceniono, według umowy dożywocia, na 150 tys. zł" - poinformowała gazeta. Dodatkowo ustaliła, że Banaś miał utrzymywać kombatanta za średnio zaledwie 500 zł miesięcznie przez pięć lat, czyli wydawać m.in. na jego leki, wyżywienie, czy opłaty. Według informacji gazety „skapitalizowaną wartość dożywocia” wyceniono na 30 tys. zł.

Gazeta zaznaczyła także, że CBA tej umowy nie badało, bo może sięgać po oświadczenia majątkowe do pięciu lat wstecz.

Równocześnie przypomniała swój sondaż. Wynika z niego, że ponad połowa badanych uważa, że szef NIK - z powodu publicznych zarzutów - powinien natychmiast podać się do dymisji. Natomiast co trzeci twierdzi, że nie musi tego robić, pod warunkiem, że wyczerpująco wytłumaczy, w jaki sposób dorobił się swojego majątku.

tor/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (18)

dodaj komentarz
matpoz1
No dobra, ale gdzie tu jest złamanie prawa?
_jasko
Te 500 zł Banasia na miesiąc to pierwowzór PiSowskiego 500+ ?
aaishaa7
Dokładnie chyba tak. Leki+wyżywienie+opłaty za 500zł/mies.... Chyba muszę się do Krakowa przenieść.
silvio_gesell
To w końcu dziennikarze przepłacili za lokal, czy nie?
pan_stanislaw_bezdomny
Do rzeczy przyjacielu ;)
pan_stanislaw_bezdomny
Marian na Prezesa Rady Ministrów
grzegorzkubik
Nadal nic nie ma na Banasia. Słyszałem głos Pani Wassermann, że na niego by nadal głosowała i ja jej wierzę. Nic a nic nie ma na tego Pana. 500 zł, które miał dostawać ten emeryt w 2001 roku to była spora suma. Gdy słyszę z ust działaczy PO o PIS-owskich aferach to śmiać mi się z nich chce. Głosuję na PIS by ukarać Nadal nic nie ma na Banasia. Słyszałem głos Pani Wassermann, że na niego by nadal głosowała i ja jej wierzę. Nic a nic nie ma na tego Pana. 500 zł, które miał dostawać ten emeryt w 2001 roku to była spora suma. Gdy słyszę z ust działaczy PO o PIS-owskich aferach to śmiać mi się z nich chce. Głosuję na PIS by ukarać PO, TVN i prasę głównego ścieku. Będę karał zdecydowanie aż ta opozycja zniknie a TVN no cóż będzie kabaretową telewizją.
jkendy
To pisze Rzeczpospolita rozumiem, że ściekiem jest wszystko co jest nie po myśli wielkiego wodza.
karbinadel odpowiada jkendy
Raczej wszystko, co nie należy do oligarchy z Torunia
r4k
Na złość babci odmrożę sobie uszy? Czy to taka logika.
Bo afer PO faktycznie nie da się porównać z aferami PIS.

Te PIS są o rząd wielkości poważniejsze. PO wgląda jak nierzeczni chłopcy przy bandytach.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki