Kaczyński zaapelował do ministra infrastruktury ws. programu "Mieszkanie Plus"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w sobotę podczas konwencji Zjednoczonej Prawicy do ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka o szybszą realizację programu "Mieszkanie Plus". My to musimy zrobić, tu trzeba połączyć siły - oświadczył prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że program "Mieszkanie Plus" obok programu "Rodzina 500+" jest jednym z najważniejszych. "Tutaj są zgrzyty. To szło, ale w pewnym momencie się zatrzymało. Tu są błędy, tu są różne sprawy, które można, wydaje mi się, wyjaśnić tymi subiektywnymi przyczynami. To musi być zmienione" - powiedział.

Zwrócił uwagę, że w listopadzie minie dwa lata od kiedy PiS objęło władzę. "Będzie związana z tym ocena. Ta ocena to w wielkiej mierze będzie ocena z realizacji tego niezwykle ważnego, potrzebnego społecznie programu. Ludzie tego po prostu chcą. (...) Wiem, że to jest wielkie oczekiwanie milionów ludzi" - podkreślił prezes PiS.

"My to musimy zrobić. To jest apel do pana ministra infrastruktury. To musi być zrobione. To musi ruszyć, tu trzeba połączyć siły" - dodał prezes PiS.

Według Kaczyńskiego, udało się zrobić kilka kroków ku dobrej zmianie. "Do takiej Polski jakiej chcemy, jakiej marzymy" - mówił. Podziękował za to rządowi oraz premier Beacie Szydło.

"Ale byłbym nieodpowiedzialnym szefem partii, gdybym nie zadał sobie pytania, czy można było zrobić więcej, gdzie są jakieś rezerwy, rzeczy, które można naprawiać. Są takie rezerwy. Nas zbytnio obciążają różnego rodzaju ludzkie słabości. One są nie do uniknięcia, ludzie są grzeszni, ze mną. (...) Ale te ludzkie słabości mogą być większe lub mniejsze. Mam wrażenie, że wiele spraw, które nie zostało załatwionych są przedmiotem różnych sporów, to są sprawy, które wynikają z tych subiektywnych przyczyn" - mówił prezes PiS. (PAP)

pż/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~445fy7io

Brawo Pis. Brawo Prezes. A wystarczyło tylko uszczelnić system podatkowy. Zlikwidować ulgi vatowskie i bedzie jeszcze lepiej. Wszelkie ulgi podatkowe to czysta patologia i pole działania dla różnych cwaniaczków i pseudo byzmesmenów. Jeszcze raz brawo PIS

! Odpowiedz
3 1 norbert_norbert

Przekret na franka kosztuje Panstwo Polskie 20 mld PLN rocznie. Polska jest zadluzana na program 500+ na kwote 19 mld + do tego takie programy "pomocowe developerom (zbyt) i bankom (odsetki)" jak "mieszkanie +" a gdzie skutki spoleczne takiego zakredytowania wszystkich Polakow ? Czy znany jest ten raport "skutkow spolecznych braku rozwiazania problemu pseudo-kredytow psudo-waloryzowanych kursem waluty" przygotowany na zamowienie kancelarii Rezydenta Dudy dot. ustawy anty-frankowej ?
https://www.bankowebezprawie.pl/skutki-spoleczne-kancelaria-prezydenta/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 4 ~Obywatel

Tej "zmianie" już dziękujemy! Za TK, tysiące Misiewiczów bez kompetencji, pogardę dla inaczej niż oni myślących, brak przejrzystości w wydawaniu środków publicznych, zadłużenie kraju mimo " sukcesów" w ścigania afer., za ułaskawienie swoich, za Tvpis i Kurskiego oraz obiektywne media, za ochronę środowiska w postaci wycinki drzew, za Macierewicza którego w rządzie miało nie być, za comiesięczne modły, które z wiarą nie mają nic wspólnego, za czystki w wojsku i Policji, za pogardę dla inteligencji obywateli którym wmawia się zamach smoleński, za kulturę i sztukę tylko słuszną... i setki innych rzeczy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 1 ~Obywatel

Soud stanovisko Komise potvrdil v rozsudku ze dne 6. listopadu 2012, podle něhož je věková hranice pro povinný odchod do důchodu u soudců, státních zástupců a notářů ve velmi krátkém přechodném období neslučitelná s legislativou EU o rovném zacházení.
W orzeczeniu Trybunału z 6 listopada 2012 r. podtrzymano ocenę Komisji, zgodnie z którą obowiązkowy wiek emerytalny dla sędziów, prokuratorów i notariuszy w bardzo krótkim okresie przejściowym jest niezgodny z unijnym prawem o równym traktowaniu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne