REKLAMA

Kaczyński: przeprowadzimy audyt rządu Donalda Tuska

2014-09-11 16:00
publikacja
2014-09-11 16:00
fot. http://www.jaroslawkaczynski.info/ / www.jaroslawkaczynski.info/

Przeprowadzimy audyt rządu Donalda Tuska - zapowiedział w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego premier dla unijnego stanowiska "średniego znaczenia" zostawia kraj w trudnej sytuacji, gdy nieopodal granic Polski trwa wojna.

Według Kaczyńskiego, premier Donald Tusk przed objęciem stanowiska szefa Rady Europejskiej powinien odpowiedzieć na wszystkie pytania, nie tylko dotyczące polityki energetycznej, odnoszące się do siedmiu lat jego rządów.

"Powinien potrafić to podsumować - nie tylko swoim osobistym sukcesem, ale odpowiedzieć na pytania, jak zostały wydane środki europejskie, czy za te pieniądze, które były (..) na budowę autostrad, nie można było wybudować ich dużo więcej, dużo szybciej, równocześnie nie rujnując firm, które wykonywały potrzebne prace. Tych pytań można postawić bardzo wiele" - mówił na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie prezes PiS.

"Dziś tematem dnia, co jest zrozumiałe, jest sprawa gazu, ale audyt rządu jest bezwzględnie potrzebny we wszystkich dziedzinach. My tego rodzaju przedsięwzięcie przeprowadzimy w stosunkowo nieodległym czasie, podsumujemy rządy Donalda Tuska" - zapowiedział Kaczyński.

PiS pokaże, jak naprawdę wyglądały rządy Donalda Tuska

"Bo nie może być tak, że ktoś zostawia kraj w bardzo trudnej sytuacji, gdzie mamy wojnę nieopodal polskich granic i po prostu wyjeżdża sobie na stanowisko, które jest - powiedzmy - średniego znaczenia, choć w sensie prestiżowym i osobistym jest rzeczywiście bardzo dobre" - zaznaczył Kaczyński.

Pytany, czy może wskazać jakieś pozytywy ustępującego rządu, prezes PiS stwierdził, że w Polsce "jest potężny front chwalących" i nie będzie się do niego dołączać.

Na pytanie jednej z dziennikarek "jak się będzie czuł w Polsce bez Donalda Tuska", Kaczyński odpowiedział: "Myślałem, że pani zakończy konkluzją, że ja też będę musiał wyjechać". Dodał, że "jakoś przeżyje" wyjazd lidera PO. Dopytywany, czy Ewa Kopacz będzie lepszym premierem niż Donald Tusk, szef PiS odpowiedział "to nietrudno".

Szef PiS opowiedział o sytuacji z czasu, gdy Donald Tusk był wicemarszałkiem Senatu. Kaczyński relacjonował, jak spotkał go wówczas na sejmowym korytarzu i spytał: "co robisz?" "On mówi: nic. Jestem wicemarszałkiem Senatu, to nic nie robię" - dodał. "Mam nadzieję, że w Europie będzie inaczej" - skwitował w czwartek Kaczyński. (PAP)

gł/ wni/ as/ gma/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Anatol
W Donbasie walczy przede wszystkim Ławrow.
~FB
HUMANITARNA GŁOWICA BOJOWAFerdynand BarbasiewiczŻołnierz (ewentualnie oficer) po odpowiednich badaniach psychologicznych zakłada na głowę hełm, który jest wyposażony w elektronikę, w pierwszym projekcie modułowy komputer zdolny do śledzenia przez sekundę odbicia źrenicy oka obserwującego nadążnie lecący bojowy samolot.HUMANITARNA GŁOWICA BOJOWAFerdynand BarbasiewiczŻołnierz (ewentualnie oficer) po odpowiednich badaniach psychologicznych zakłada na głowę hełm, który jest wyposażony w elektronikę, w pierwszym projekcie modułowy komputer zdolny do śledzenia przez sekundę odbicia źrenicy oka obserwującego nadążnie lecący bojowy samolot. Komputer w ułamku sekundy naprowadza wzrokiem promień lasera wyznacza precyzyjne pułap, kierunek lotu, prędkość i określa precyzyjne wyprzedzenie dla wystrzelenia pocisku z humanitarną głowicą bojową, która z zapalnika elektronowego ma wykonać w stosownej odległości przed samolotem eksplozję z chmurą skrawków foli o określonym składzie chemicznym, dając pilotowi 2-3 sekundy na opuszczenie katapultą samolotu. Drugi układ elektroniczny równolegle zainstalowany w hełmie lub na samolocie bez załogowym pracuje na podczerwieni spalin o bardzo wysokiej temperaturze emitowanych przez samoloty w czasie lotu w dni pochmurne, nocą, itp. Komputer drogą laserową ocenia w ułamku sekundy kierunek, prędkość i pułap lotu. W tym samym czasie komputer określa trajektorię wyprzedzenia kierunku lotu dla pocisku z humanitarną głowicą bojową, która po wystrzeleniu rozrywa się na 2-3 kilometry przed samolotem wielozadaniowym równo w linii poziomu lotu, tworząc chmurę o średnicy 200-300 metrów (w kształcie jak znane fajerwerki) z bardzo cienkich skrawków foli, w które nieuchronnie wpadnie za 2-3 sekundy samolot i w ułamku sekundy zostaną zniszczone jego turbiny, silniki odrzutowe, a samolot musi spaść na ZIEMIĘ. Dlaczego nazwałem tę głowicę humanitarną? Bo daję pilotowi 2-3 sekundy na opuszczenie katapultą przeznaczonego nieuchronnie do zniszczenia samolotu. Po minucie skrawki foli utleniają się w powietrzu (utylizują się) i całkowicie zanikają. Czas zawieszenia w powietrzu skrawków foli może być stosownie wydłużony w zależności od obiektu, którego silniki mają być zniszczone lub tylko wyłączone na określony czas. Dla wyłączenia silników okrętu można dać nawet 10, 30 minut, gdzie po eksplozji głowicy ze skrawkami foli filtry powietrza zostaną oklejone a silniki wyłączone. Ponad to skrawki foli mogą w tym samym czasie skutecznie wyłączyć optykę logistyczną okrętu, czołgu, samochodu wojskowego. Jeśli chodzi o zneutralizowanie piechoty to do skrawków foli dodaję się neuroparalizator usypiający. Neuroparalizator działa tak szybko, że żołnierz nie zdąży założyć gaz maski i będzie na 2 minuty uśpiony. Pozdrawiam, - Pułkownik w stanie spoczynku.

Powiązane: Rząd Donalda Tuska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki