Kaczyński odwiedził grób brata na Wawelu. Czekali tam na niego demonstranci

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę wieczorem złożył kwiaty i modlił się przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie Katedry na Wawelu.

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu trwała około godziny. Towarzyszyli mu m.in. wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, ministrowie Andrzej Adamczyk i Mariusz Błaszczak oraz szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Jarosław Kaczyński złożył kwiaty i modlił się przy grobie pary prezydenckiej, a potem w krypcie św. Leonarda odprawiona została msza święta.

Wjazdowi polityków PiS na Wzgórze Wawelskie towarzyszyła demonstracja "przeciw upartyjnieniu Wawelu". Manifestujący - których od drogi oddzielały barierki - nie próbowali blokować samochodów, ale w momencie przejazdu aut padły okrzyki: "Będziesz siedzieć!".

Protestujący pod Wawelem mieli ze sobą tabliczki ze znakiem zakazu wjazdu i hasłami: "Nekropolia nie dla PiS-u", "Stop upartyjnianiu Wawelu", "Módl się prywatnie nie w blasku fleszy". Skandowali: "Wawel królów, nie prezesów", "Wawel wolny, nie PiS-owski", "Modli się człowiek, a nie partia", "Tu jest Wawel, a nie Nowogrodzka".

Podczas demonstracji zbierano podpisy pod listem do metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, którego sygnatariusze (m.in. prof. Jan Hartman, Leszek Wójtowicz, były działacz Solidarności Edward Nowak, Michał Rusinek, Adam Zagajewski) zwracają się o obronę Wawelu przed "politycznym wykorzystywaniem" i o przywrócenie mu należnego szacunku.

Tuż po wjeździe na Wawel kolumny aut z Jarosławem Kaczyńskim demonstrujący rozeszli się. (PAP)

wos/ gma/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Ozy

Jestem obywatelem iplace podatki imam prawo wiedziec ile prywatna wizyta posla kaczynskiego kosztuje podatnika moze ktos pokfapil i poinformowal nas.

! Odpowiedz
2 5 ~Kama

To prawdziwa twarz tzw.elyt,która pogardzała zwykłymi ludźmi przez 27 lat.

! Odpowiedz
2 5 ~Gnida

Ale zj..by! Zj..bami są ci co przyszli z bębnami blokować Kaczyńskiemu wizytę ba grobie brata. Ale też zj..bami są ci z przyszli z bębnami na kolejną miesięcznicę smoleńską.

Wszędzie pełno zj..bów. to społeczeństwo mnie przeraża. Zero tolerancji dla nich bo oni nie mają jej dla innych.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl