Kaczyński obiecuje 14. emeryturę "na stałe"

W przyszłym roku będzie trzynasta emerytura, a w 2021 roku czternasta na stałe - zapewnił w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Płocku.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Prezes PiS mówił w swoim wystąpieniu podczas konwencji w Płocku, że nie należy zapominać o emerytach. Podkreślał, że w 2020 roku będzie trzynasta emerytura. "Chciałbym jeszcze raz zapewnić - bo jest taka propaganda, która próbuje wprowadzić wśród emerytów niepewność - (...) że w przyszłym roku będzie trzynasta emerytura" - mówił. Tymczasem w projekcie budżetu na 2019 r. nie znalazły się wydatki na obiecywaną już wcześniej przez polityków PiS 13. emeryturę.

"Ale w kolejnym roku już na stałe będzie czternasta emerytura. I będą także wyższe dopłaty do hektara, takie jak w Europie przeciętnie, czyli 260 euro, teraz jest 200" - powiedział Kaczyński.

Kaczyński: Żeby Polska się bogaciła, to przedsiębiorcy muszą inwestować

Kaczyński mówiąc o programie swojej formacji, przypomniał, że PiS zapowiedział płacę minimalną na poziomie 3 tys. zł od 2021 r. i 4 tys. zł od 2024 r. Podkreślił, że decyzje dotyczące płacy minimalnej będą zapadać już w przyszłej kadencji Sejmu, po wyborach 13 października. "Czyli możemy to zapowiadać" - ocenił.

Podkreślił, że regulacje dotyczące płacy minimalnej są decyzjami administracyjnymi, ale PiS nie chce, "żeby tylko płaca minimalna się podnosiła"; chce również, by podnosiła się także płaca średnia. "Tutaj mamy cały zespół przedsięwzięć odnoszący się do rozwoju naszej gospodarki. Bo, żeby było zamożniej, Polska musi być bogatsza" - zaznaczył.

Odniósł się do zarzutów stawianych jego formacji, że obietnice płacowe formułowane przez PiS stoją w sprzeczności z "bogaceniem się, z drogą do wzrostu gospodarczego". "To całkowite nieporozumienie. Żeby Polska się bogaciła, to musimy spełnić bardzo wiele różnych warunków. Jednym z nich jest także i to, by przedsiębiorcy inwestowali w postęp technologiczny i organizacyjny" - mówił.

Kaczyński pytał: "A kiedy to się dzieje?". "Wtedy, kiedy praca jest przynajmniej stosunkowo droga, bo wtedy to się opłaca. Jeżeli to się nie opłaca, to się po prostu nie dzieje" - przekonywał. Zapewnił także, że "działania" PiS są w tym zakresie "całkowicie racjonalne i odpowiedzialne". "To jest dobry plan dla Polski" - zapewnił.

autor: Iwona Pałczyńska, Michał Budkiewicz

ipa/ mb/ pś/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 8 marianpazdzioch

Czternastki, piętnastki... polski komunizm wciąż brnie w coraz większe absurdy. Szkoda, że nie ma już Barei.

! Odpowiedz
0 10 tristans

"Kaczyński: Żeby Polska się bogaciła, to przedsiębiorcy muszą inwestować"

ta ta, a on będzie zgarniał zyski i rozdawał darmozjadom aby na niego głosowali. Niech sam pójdzie do pracy i zarobi chociaż złotówkę netto w swoim nędznym życiu.

! Odpowiedz
0 11 krrzysiek2

jak ten pospolity poseł, który przez całe życie żadną pracą się nie skalał ma czelność ostawiać przedsiębiorców! i rozdawać ich pieniądze do celów kampani wyborczej!

! Odpowiedz
3 18 ojkonomist

!4, 15 dla emerytów to stara urojona metoda z czasów PRL. Socjalistyczne "wszystkim równo", to aktualna metoda oceny emerytów. Już nie liczy się wartość odprowadzonych składek do ZUS i lata przrepracowane legalnie, tylko "wszystkim równo": rolnikom płacącym groszowe składki na KRUS, prywatmym wlaścicielom firm (szczególnie małych), którzy świadomie płacili najniższy ZUS, a inwestowali swoje pieniądze w nieruchomości i różne instrumenty finansowe, osobom z tzw. grup uprzywilejowanych pracujących po 25-30 lat i tym którzy pracowali na czarno albo niewiele pracowali. Tak będzie w przyszłości, a wy tego jeszcze nie wiecie ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 10 glos_rozsadku

PO=PIS

! Odpowiedz
5 26 glos_rozsadku

W naszym komunistycznym Kondominium niemiecko-rosyjskim pod amerykańsko-żydowskim zarządem powierniczym, żeby załapać się na renty dla niepełnosprawnych trzeba mieć zdrowie konia. Mój kolega załatwiał dla swojego dziadka inwalidy... Miesiąc pracy, biegania po urzędach i zberania po kilka zaświadczeń na to samo. Opowiadał mi też o swoich sąsiadach na tej wsi, co pracą się nigdy nie skalali, a dostają praktycznie tyle samo hajsu z zapomog co jego matka po 30 latach pracy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 30 antek10

A dolar juz po 4 zł. Dojdzie tak jak za PRLu do 10 000 za jednego dolara. Inflacja ruszyła. Drukowanie pieniedzy bez pokrycia.

! Odpowiedz
11 71 django

Ja obiecuję wam 15, 16 i 17 emeryturę i wypłatę, 5000+ dla każdego bezrobotnego, gwarantowane wczasy w egipcie 2x w roku. Tylko mnie k....a wybierzcie na 4 lata, pliiiizzzzz!!! Forsę zabierze się bogatym zarabiającym ponad 3000zł brutto.

! Odpowiedz
3 32 glos_rozsadku

ci o zarabiają ponad 3000 brutto to prywaciarze, złodzieje, tfu! W imię sprawiedliwości społecznej dajmy im 99% PITu. A jak nie dadzą rady się utrzymać to nie nadają się do zarabiania.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne