REKLAMA
Tour de spółki

Kaczyński obiecuje 14. emeryturę "na stałe"

2019-09-26 17:26, akt.2019-09-26 17:37
publikacja
2019-09-26 17:26
aktualizacja
2019-09-26 17:37

W przyszłym roku będzie trzynasta emerytura, a w 2021 roku czternasta na stałe - zapewnił w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Płocku.

/ fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

Prezes PiS mówił w swoim wystąpieniu podczas konwencji w Płocku, że nie należy zapominać o emerytach. Podkreślał, że w 2020 roku będzie trzynasta emerytura. "Chciałbym jeszcze raz zapewnić - bo jest taka propaganda, która próbuje wprowadzić wśród emerytów niepewność - (...) że w przyszłym roku będzie trzynasta emerytura" - mówił. Tymczasem w projekcie budżetu na 2019 r. nie znalazły się wydatki na obiecywaną już wcześniej przez polityków PiS 13. emeryturę.

"Ale w kolejnym roku już na stałe będzie czternasta emerytura. I będą także wyższe dopłaty do hektara, takie jak w Europie przeciętnie, czyli 260 euro, teraz jest 200" - powiedział Kaczyński.

Kaczyński: Żeby Polska się bogaciła, to przedsiębiorcy muszą inwestować

Kaczyński mówiąc o programie swojej formacji, przypomniał, że PiS zapowiedział płacę minimalną na poziomie 3 tys. zł od 2021 r. i 4 tys. zł od 2024 r. Podkreślił, że decyzje dotyczące płacy minimalnej będą zapadać już w przyszłej kadencji Sejmu, po wyborach 13 października. "Czyli możemy to zapowiadać" - ocenił.

Podkreślił, że regulacje dotyczące płacy minimalnej są decyzjami administracyjnymi, ale PiS nie chce, "żeby tylko płaca minimalna się podnosiła"; chce również, by podnosiła się także płaca średnia. "Tutaj mamy cały zespół przedsięwzięć odnoszący się do rozwoju naszej gospodarki. Bo, żeby było zamożniej, Polska musi być bogatsza" - zaznaczył.

Odniósł się do zarzutów stawianych jego formacji, że obietnice płacowe formułowane przez PiS stoją w sprzeczności z "bogaceniem się, z drogą do wzrostu gospodarczego". "To całkowite nieporozumienie. Żeby Polska się bogaciła, to musimy spełnić bardzo wiele różnych warunków. Jednym z nich jest także i to, by przedsiębiorcy inwestowali w postęp technologiczny i organizacyjny" - mówił.

Kaczyński pytał: "A kiedy to się dzieje?". "Wtedy, kiedy praca jest przynajmniej stosunkowo droga, bo wtedy to się opłaca. Jeżeli to się nie opłaca, to się po prostu nie dzieje" - przekonywał. Zapewnił także, że "działania" PiS są w tym zakresie "całkowicie racjonalne i odpowiedzialne". "To jest dobry plan dla Polski" - zapewnił.

autor: Iwona Pałczyńska, Michał Budkiewicz

ipa/ mb/ pś/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (38)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Czternastki, piętnastki... polski komunizm wciąż brnie w coraz większe absurdy. Szkoda, że nie ma już Barei.
tristans
"Kaczyński: Żeby Polska się bogaciła, to przedsiębiorcy muszą inwestować"

ta ta, a on będzie zgarniał zyski i rozdawał darmozjadom aby na niego głosowali. Niech sam pójdzie do pracy i zarobi chociaż złotówkę netto w swoim nędznym życiu.
krrzysiek2
jak ten pospolity poseł, który przez całe życie żadną pracą się nie skalał ma czelność ostawiać przedsiębiorców! i rozdawać ich pieniądze do celów kampani wyborczej!
ojkonomist
!4, 15 dla emerytów to stara urojona metoda z czasów PRL. Socjalistyczne "wszystkim równo", to aktualna metoda oceny emerytów. Już nie liczy się wartość odprowadzonych składek do ZUS i lata przrepracowane legalnie, tylko "wszystkim równo": rolnikom płacącym groszowe składki na KRUS, prywatmym wlaścicielom !4, 15 dla emerytów to stara urojona metoda z czasów PRL. Socjalistyczne "wszystkim równo", to aktualna metoda oceny emerytów. Już nie liczy się wartość odprowadzonych składek do ZUS i lata przrepracowane legalnie, tylko "wszystkim równo": rolnikom płacącym groszowe składki na KRUS, prywatmym wlaścicielom firm (szczególnie małych), którzy świadomie płacili najniższy ZUS, a inwestowali swoje pieniądze w nieruchomości i różne instrumenty finansowe, osobom z tzw. grup uprzywilejowanych pracujących po 25-30 lat i tym którzy pracowali na czarno albo niewiele pracowali. Tak będzie w przyszłości, a wy tego jeszcze nie wiecie ...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
glos_rozsadku
W naszym komunistycznym Kondominium niemiecko-rosyjskim pod amerykańsko-żydowskim zarządem powierniczym, żeby załapać się na renty dla niepełnosprawnych trzeba mieć zdrowie konia. Mój kolega załatwiał dla swojego dziadka inwalidy... Miesiąc pracy, biegania po urzędach i zberania po kilka zaświadczeń na to samo. Opowiadał W naszym komunistycznym Kondominium niemiecko-rosyjskim pod amerykańsko-żydowskim zarządem powierniczym, żeby załapać się na renty dla niepełnosprawnych trzeba mieć zdrowie konia. Mój kolega załatwiał dla swojego dziadka inwalidy... Miesiąc pracy, biegania po urzędach i zberania po kilka zaświadczeń na to samo. Opowiadał mi też o swoich sąsiadach na tej wsi, co pracą się nigdy nie skalali, a dostają praktycznie tyle samo hajsu z zapomog co jego matka po 30 latach pracy.
antek10
A dolar juz po 4 zł. Dojdzie tak jak za PRLu do 10 000 za jednego dolara. Inflacja ruszyła. Drukowanie pieniedzy bez pokrycia.
django
Ja obiecuję wam 15, 16 i 17 emeryturę i wypłatę, 5000+ dla każdego bezrobotnego, gwarantowane wczasy w egipcie 2x w roku. Tylko mnie k....a wybierzcie na 4 lata, pliiiizzzzz!!! Forsę zabierze się bogatym zarabiającym ponad 3000zł brutto.
glos_rozsadku
ci o zarabiają ponad 3000 brutto to prywaciarze, złodzieje, tfu! W imię sprawiedliwości społecznej dajmy im 99% PITu. A jak nie dadzą rady się utrzymać to nie nadają się do zarabiania.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki