Kaczyński dementuje, że skrytykował samotne matki

Chcemy Polski opartej o tradycyjną rodzinę, a jest to stały związek kobiety i mężczyzny i dzieci - mówił w Słupsku prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił jednocześnie, że próba interpretacji jego słów o rodzinie jako krytyki samotnych matek to coś "haniebnego".

(fot. Michał Tuliński / FORUM)

W swoim wystąpieniu Kaczyński ocenił, że jego zdaniem nie ma symetrii między rozwojem, a "wprowadzaniem jakichś związków (partnerskich - PAP)". "To jedno z drugim nie ma kompletnie nic wspólnego" - powiedział.

"My chcemy Polski opartej o tradycyjną rodzinę. Mówię o tym, bo ktoś tam, jak wychodziłem z poprzedniego spotkania, krzyczał do mnie: +Jak ty śmiesz mówić, jak powinna wyglądać rodzina?+. Otóż śmiem. A jak powinna? To wiadomo. Stały związek kobiety i mężczyzny, no i dzieci. No i tyle, prosta sprawa" - powiedział.

Jak podkreślił, z "różnych względów" niektórym osobom przychodzi wychowywać dzieci samotnie. "My to w pełni szanujemy, my naprawdę pochylamy się z troską nad tymi wszystkimi, którzy znaleźli się w takiej sytuacji" - powiedział. Jak dodał, "w ogromnej większości są to panie".

"Ta próba wykorzystywania mojej wypowiedzi w ten sposób, że ja jestem przeciwko samotnym matkom, to jest po prostu coś haniebnego, odrażającego" - powiedział.

Zdaniem prezesa PiS 13 października społeczeństwo będzie miało do wyboru z jednej strony "postęp i społeczny, i ekonomiczny, i normalność w naszym życiu", a z drugiej - powrót do tego, co było. "Byśmy wracali do postkomunizmu, do postkolonializmu i jednocześnie, żebyśmy przyjmowali te wszystkie wynalazki, o których tutaj też wspominałem" - powiedział.

Jak podkreślił, wybór należy do ludzi. "Ale ja wierzę, że jeżeli się zmobilizujemy, jeżeli do ostatniego dnia, do 11 października, późnego wieczora, do północy będziemy ciężko pracowali, to zwyciężymy" - powiedział prezes PiS. (PAP)

autorzy: Sonia Otfinowska, Inga Domurat

sno/ ing/ pś/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 4 tristans

O ile kaczor to ściemniaćz, to tutaj ma rację. Samotne matki należy krytykować. To jest patologia społeczna i wielka krzywda dla matki, dziecka i społeczeństwa. Mówię tutaj o tych kobietach co dają i gdy pojawi się dziecko to nie tworzą rodziny.

! Odpowiedz
7 11 mith21

Nie krytykował. Powiedział tylko, że samotna matka to nienormalna rodzina wg PiSu.

! Odpowiedz
7 6 lightning_network

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_niepełna
jeśli wg Ciebie niepełna = nienormalna, to OK (sobie wystawiasz świadectwo :)

! Odpowiedz
1 5 mith21 odpowiada lightning_network

"Jedna kobieta, jeden mężczyzna i ich dzieci. W stałym związku. To jest rodzina." J. Kaczyński, PiS, 2019.

! Odpowiedz
2 4 lightning_network odpowiada mith21

"Art. 18. Konst. (Zasada ochrony rodziny)
Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej."

! Odpowiedz
2 15 lightning_network

Poniżej zacytowałem art. 18 Konstytucji RP, a bankier.pl go ocenzurował (ocenzurował Konstytucję!)

już nawet nie chce mi się tego komentować... :)

! Odpowiedz
0 2 glos_rozsadku

Dobrze powiedział, ale to tylko gadanie populisty.

! Odpowiedz
0 5 piotrn123

Hitler i Goebels też nie zostaliby przyjęci do SS ze względu na kryteria rasowe.

! Odpowiedz
2 1 pull_up_terrain_ahead

Polacy to świetne społeczeństwo.

! Odpowiedz
7 7 search

Kazda kobieta powinna bycj jak Bratanica NIeinternowanego, min 3 dzieciokow z trzema roznymi samcami. Wowczas problem demografii sie rozwiaze i najwazniejsze , wiecznie dziewica mowiaca jak zyc po katolicku

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne