Kaczyński: Zdawanie się na innych błędem. Trzeba działać w Polsce

Zdawanie się na innych jest zawsze wielkim błędem; trzeba działać w Polsce, umieć w kraju odnosić sukcesy - podkreślił w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w Święto Niepodległości przemawiał pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

Kaczyński: Zdawanie się na innych błędem. Trzeba działać w Polsce
Kaczyński: Zdawanie się na innych błędem. Trzeba działać w Polsce (fot. Tomasz Adamowicz / FORUM)

Kaczyński wraz z politykami PiS, m.in. wiceprezesem partii Mariuszem Kamińskim, wiceszefem klubu Markiem Suskim, rzeczniczką klubu Beatą Mazurek i wicemarszałkiem Sejmu Joachimem Brudzińskim złożyli wieniec pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

"Musimy pamiętać o jednym: Polska nie powstałaby, gdyby nie czyny Polaków. Nie powstałaby w wyniku działań innych. Wszelkiego rodzaju zdawanie się na innych jest zawsze wielkim błędem. Trzeba tu w Polsce działać, tu w Polsce umieć odnosić sukcesy" - powiedział prezes PiS po złożeniu wieńca.

"To jest droga, którą wybraliśmy, podejmując dzieło naprawy Rzeczypospolitej, podejmując dzieło, którego sensem jest uczynienie z Polski państwa rzeczywiście liczącego się i rzeczywiście suwerennego. (...) Przez lata było inaczej, dziś trzeba toczyć o to trudną walkę, i my tę walkę będziemy toczyć i wobec innych, naszych partnerów z Unii Europejskiej, innych partnerów, choćby z NATO, ale także w Polsce, wobec tych, którzy ciągle myślą w anachronicznych i szkodliwych kategoriach" - podkreślił.

Dodał, że większość myślących w ten sposób, któregoś dnia "przyjmie nasze racje". (PAP)

tgo/ wni/ eaw/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 13 ~jj

"Zdawanie się na innych jest zawsze wielkim błędem" to by wyjaśniało dlaczego prezes nie ma żony i zawsze liczy na siebie :))

! Odpowiedz
1 3 ~ka-czy-sen

"Zdawanie się na innych jest zawsze wielkim błędem" to by wyjaśniało dlaczego prezes nie ma żony i zawsze liczy na siebie :))


Prezes wyznaje zasadę,że "najlepsza baba to własna graba" .

! Odpowiedz
1 1 ~Suslow odpowiada ~ka-czy-sen

Odpowiadam ~ka-czy-sen a to towarzysz z Korei Polnocnej ?

! Odpowiedz
5 12 ~POL

Czy wreszcie nic nie znaczący obecnie Prezes weźmie wreszcie odpowiedzialność za kraj i będzie pełnił odpowiedzialną funkcję ? Na razie nic nie znaczy, jest Prezydent, Premier, Marszałkowie. Pan Prezes staje na drabince i prawie setny raz mowi to samo do tych biednych słuchaczy i to go zadowala. Panie Prezesie proszę coś znaczyć w kraju.,proszę za coś odpowiadać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 5 ~Hillela

Komentarz. słuszny dociera do każdego Polaka nie omija żadnego tak się wypowiadać może człowiek któremu leż na sercu Polska ,pozdrawiam

! Odpowiedz
3 3 ~student

Dobrze gadam. Tylko niech pamięta żeby na USA zbytnio nie liczyć. Ostatnio gadał, że Ruscy w Warszawie to 3wojna św. A to niestety bardzo wątpliwe...

! Odpowiedz
1 12 ~kolczkolcz

Nie wiem. Korea pln jest zamknięta i z nikim nie wspolpracuje. Czy na tym dobrze wychodzi?

! Odpowiedz
2 16 ~Mateusz

Przepraszam ale to już jest komunizm

! Odpowiedz
1 12 ~hehe

jest jeszcze gorzej to komunizm połączony z faszyzmem

! Odpowiedz
7 7 ~Dżejms

To pora dowalić wieśwagenowi kary, postawić własne fabryki, wprowadzić zagranicznym korpo opłatę za dostęp do rynku (nie patrzeć na zyski bo ich nie wykażą). Mogę wymieniać dalej ale mi się nie chce.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil