REKLAMA

Kaczyński: Uważam, że immunitety trzeba znieść

2022-07-12 19:13
publikacja
2022-07-12 19:13
Kaczyński: Uważam, że immunitety trzeba znieść
Kaczyński: Uważam, że immunitety trzeba znieść
/ PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył we wtorek, że on osobiście uważa, iż immunitet sędziowski i parlamentarny trzeba znieść. Zaznaczył jednak, że "pewne zabezpieczenia są potrzebne, ale one muszą być nieporównanie lżejsze" niż immunitet.

Lider PiS podczas spotkania z mieszkańcami Grójca był pytany, czy przewiduje zniesienie immunitetów sędziów, posłów i senatorów.

"Tak proszę państwa, ja uważam - chociaż mówię to w tej chwili tylko w swoim indywidualnym imieniu, a w partii są gremia, które muszą takie rzeczy zatwierdzać - chociaż kiedyś miałem inne zdanie, że po tych doświadczeniach, które mamy po prostu immunitety trzeba znieść" - odparł.

Zaznaczył jednocześnie, że aby zabezpieczyć sędziów, posłów i senatorów przed "działaniami jakichś miejscowych klik, które często niestety mają wpływy także w wymiarze sprawiedliwości, trzeba tylko takie zabezpieczenie, że marszałek Sejmu jest zawiadamiany o tych działaniach i może, jeśli są przesłanki, zaprotestować". "Ale tylko tyle. Nie to, że nie wolno podjąć śledztwa, nie wolno postawić w stan oskarżenia, itd." - dodał szef PiS.

"Pewne zabezpieczenia są potrzebne, ale one muszą być nieporównanie lżejsze" - zaznaczył Kaczyński. Dodał, że "nie ma w ogóle mowy o tym, żeby np. ktoś jechał rowerem +w stanie+ i pokazywał legitymację poselską i w związku z tym nie musiał dmuchać".

Nawiązał tu tego, że jak pod koniec czerwca informowały media, poseł KO Franciszek Sterczewski jechał rowerem po spożyciu alkoholu, a w czasie policyjnej kontroli odmówił badania alkomatem, zasłaniając się immunitetem. Poseł na Twitterze przeprosił za swoje zachowanie i poinformował, że "w związku ze swoją nieprzepisową jazdą na rowerze" wysłał zgłoszenie na policję. Zadeklarował dobrowolne uchylenie immunitetu celem pociągnięcia do odpowiedzialności. Obiecał też wpłacić 5000 zł na rzecz fundacji pomagającej ofiarom wypadków drogowych.

Kaczyński zaznaczył, że zmiany zastępujące instytucję immunitetu wymagałyby zmiany konstytucji. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (23)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Zatracił kontakt z rzeczywistością. Jak zniosą immunitet, to PIS nie będzie miał kim list wyborczych obsadzić, bo większość polityków tej partii będzie gnić w więzieniach.
inflacjakiedysbedziespadac
Po 7 latach rządów buhahahahahahahah Teraz to trzeba was KOMUCHÓW znieść, a najlepiej wywieźć taczkami za rozwalenie polskiej gospodarki i orżnięcie ludzi z oszczędności.
mikunn
chcą wsadzić przed wyborami Grodzkiego, Sikorskiego i kilku innych niewygodnych polityków opozycji.
Areszt wydobywczy, itd. a kurski bedzie prac mózgi za 2 milardy rocznie z budzetu.
To juz ostatnie wybory.
polonu
to co rząd wyprawia to słów brakuje totalna grabież , okradanie społeczeństwa , tu brakuje słów co się wyprawia .to że jest spokój w tym kraju to jest naprawdę cud nad Wisłą .Chyba Matka Boska Częstochowska czuwa nad tym . co ci żydzi wyprawiają to mózg się lasuje .
franek_bez_franka2
Znosić natychmiast, a nie pie-34908hxcjb3e-lić.
Przecież Pisdzielce macie taką możliwość.
Wtedy też zobaczymy czyste ręce od Prawa do Lewa.
langdon25
Balbina jak zniesiesz immunitet to pierwszy pójdziesz siedzieć za przekręty z dwoma wieżami oraz za :

KIEROWANIE ORGANIZACJĄ PRZESTĘPCZĄ jaką jest PIS !!!
mikunn
pierwsi pójdą politycy opozycji.
polonu
dzieje dzieje jak już wszystko ogołocą to na ostatku Amerykanie za rekwirują mu kota i majtki ze sznurka .
friedens
Złoty dalej tonie, inflacja przyśpiesza, drożyzna największą w Europie, kawalerki po milion złotych, przedsiębiorcy bankrutują, a ten karzeł o głosie i wyglądzie ciężarnej handlarki pyzami na bazarze straszy immunitetami, transpłciowcami, Niemcami i euro. Czy to dzieje się naprawdę?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki