Kaczyński: Przeciwko Europie prowadzona jest wojna

Przeciwko Europie prowadzona jest wojna - powiedział w niedzielę w Starachowicach (Świętokrzyskie) Jarosław Kaczyński, komentując sobotni zamach terrorystyczny w Londynie. Prezes PiS dodał, że Polska powinna rozbudowywać swoje siły zbrojne.

(fot. Tomasz Adamowicz / FORUM)

Albo Europa, tutaj zacytuję panią premier, wstanie z kolan i zacznie na poważnie rozważać przeciwdziałanie, ale to oznacza odrzucenie, przede wszystkim poprawności politycznej, albo tego rodzaju wydarzenia będą się powtarzać i sposób życia Europejczyków będzie się zmieniał w najgorszą możliwą stronę, w najgorszym możliwym kierunku - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, poproszony w niedzielę w Starachowicach o komentarz do sobotniego zamachu terrorystycznego w Londynie, w którym zginęło siedem osób, a 48 zostało rannych.

To będzie życie wśród ciągłego zagrożenia i kontroli. To nie jest dobre życie, to nie jest życie, które budowało europejską pomyślność, europejską kulturę i europejską siłę - zaznaczył Kaczyński, który był pytany także, jak w obliczu londyńskich wydarzeń powinna się zachować Unia Europejska.

UE ma tutaj mniej do powiedzenia, ja raczej myślę o państwach Unii. Te państwa powinny po prostu rozpoznać zagrożenie. Bo ono tkwi wewnątrz Europy, ale są też zagrożenia zewnętrzne. Trzeba rozpocząć z nimi walkę i to twardą walkę. Jest prowadzona przeciwko Europie wojna i na to trzeba odpowiedzieć właściwymi metodami: politycznymi, ale jeśli będzie trzeba, także innymi - podkreślił prezes PiS; dodał, że Polska powinna przede wszystkim strzec tego spokoju, który ma.

Nie powinniśmy zgadzać się na narzucanie nam czegokolwiek i oczywiście wzmacniać siły, które nas w tej sprawie ubezpieczają. Mamy przecież takie siły. One nie są tak bardzo rozbudowane jak gdzie indziej, bo u nas na szczęście takich wydarzeń nie było - powiedział Kaczyński, dodając, że musimy się jednak z nimi liczyć.

Im będziemy silniejsi, tym będzie lepiej. Musimy rozbudowywać nasze siły zbrojne. Musimy pamiętać, że to jest nowy rodzaj wojny, ale to jest wojna - powiedział Kaczyński. Musimy być do niej przygotowani - dodał.

Szef PiS w niedzielę przebywał w Starachowicach, gdzie uczestniczył w uroczystości poświęcenia zmodernizowanego Panteonu Pamięci Narodowej, który znajduje się na terenie tutejszej parafii Wszystkich Świętych. Znajdują się w nim m.in. tablice poświęcone jego matce Jadwidze Kaczyńskiej, Lechowi Kaczyńskiemu, jego żonie Marii i ofiarom katastrofy smoleńskiej, Przemysławowi Gosiewskiemu i prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu.

Błaszczak: Polityka multi-kulti w Europie Zachodniej przynosi tragiczne żniwo

Zagrożenie zamachami terrorystycznymi, które są przeprowadzane przez muzułmańskich terrorystów w Europie Zachodniej to fakt, a nie incydenty - podkreślił szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Ocenił, że uleganie polityce multi-kulti oraz poprawności politycznej przynosi "tragiczne żniwo".

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji mówił, że zamachy, do których doszło m.in. w Wielkiej Brytanii to "nie są żadne incydenty". Dodał, że metody przeprowadzenia sobotniego zamachu w Londynie wskazują, że najbardziej prawdopodobnymi jego sprawcami są islamscy terroryści.

"Zagrożenie terrorystyczne, zagrożenie zamachami terrorystycznymi, które są przeprowadzane przez muzułmańskich terrorystów jest faktem" - podkreślił minister na antenie TVP Info.

"Zachód Europy przeżywa kryzys tożsamościowy, to jest odejście od korzeni cywilizacyjnych Europy, a więc od chrześcijaństwa. To przynosi właśnie tragiczne żniwo. Uleganie polityce multi-kuluralizmu, uleganie poprawności politycznej, to przynosi tragiczne żniwo" - dodał Błaszczak.

Szef MSWiA odniósł się też do propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej relokacji uchodźców.

"Ja mogę powiedzieć wprost, że to co próbuje narzucić m.in. Polsce KE, na co się zgodził poprzedni rząd koalicji PO-PSL, jest niedopuszczalne. To mogłoby przynieść takie poważne wydarzenia, takie tragiczne wydarzenia, jakie mają miejsce w Europie Zachodniej (...) Na szczęście w wyniku wyborów zmienił się rząd. Obecny rząd PiS nie ulega tej presji. My uszczelniamy granice zewnętrzne Polski, pomagamy też naszym partnerom w UE. Odeszliśmy od tej tragicznej w skutkach decyzji otwierania granic również naszego kraju na uchodźców" - powiedział.

Zdaniem ministra Unia Europejska musi zmienić swoją politykę migracyjną, m.in. przez zamknięcie granic przed napływem muzułmańskich imigrantów z północnej Afryki i z Bliskiego Wschodu.

"Trzeba zmienić politykę migracyjną. Trzeba postawić właśnie na wartości europejskie wynikające z chrześcijańskiej cywilizacji. Nie jest żadnym rozwiązaniem to, co widzimy zawsze po zamachach terrorystycznych. Malowanie chodników w różnokolorowe obrazki, czy też teraz w Wielkiej Brytanii tatuowanie pszczoły, to nie jest rozwiązanie problemu. Tu muszą zostać podjęte stanowcze działania, konsekwentne działania, które wyplenią terroryzm, a jednym z elementów tych działań jest zakończenie polityki otwierania drzwi na napływ muzułmańskich imigrantów z północnej Afryki, z Bliskiego Wschodu" - ocenił minister.

Szydło: Trzeba twardo i zdecydowanie przeciwstawić się terroryzmowi

Musimy zacząć się twardo i zdecydowanie przeciwstawić terroryzmowi, nie ma w Europie i w Polsce ważniejszej sprawy niż bezpieczeństwo - mówiła premier Beata Szydło w niedzielę w Skoczowie (woj. śląskie). Zapewniła jednocześnie, że nasz kraj jest obecnie bezpieczny.

"Nie ma w tej chwili - w mojej ocenie - ważniejszej sprawy w Europie niż bezpieczeństwo. To jest zadanie wszystkich polityków, wszystkich państw i musimy się w tym zjednoczyć" - dodała. Jej zdaniem, nie wystarczą wyłącznie słowa wypowiadane po każdym takim akcie terroryzmu. "Nie wystarczy tylko współczucie. My rzeczywiście musimy zacząć przeciwstawiać się zdecydowanie twardo i mocno terroryzmowi" - przekonywała szefowa rządu.

Premier powiedziała, że jest w stałym kontakcie ze służbami w kraju. "Na bieżąco analizujemy; mogę zapewnić Polaków, że w tej chwili Polska jest bezpieczna, Polacy są bezpieczni, ale to nie oznacza, że służby nie czuwają i że nie monitorujemy tej sytuacji. Jeszcze raz chcę podkreślić, że to jest w tej chwili najważniejsze zadanie" - zaznaczyła Szydło.

"Nie ma ważniejszej sprawy w Europie i w Polsce niż bezpieczeństwo" - dodała.

maj/ gma/ mick/ jbp/ mkr/ agzi/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
24 9 ~MacGawer

Kaczyński ma rację, to wojna ale innego rodzaju. W tej wiojnie największym zagrożeniem nie są ludzie z zewnątrz lecz "nasi". W cudzysłowie bo z chwilą gdy dali się wykorzenić nie mają nic w spólnego z naszą kulturą czy ogólnie cywilizacją stanowiąc doskonały grunt dla najeźców.

! Odpowiedz
12 43 ~mbbm

W UK musiałby się codziennie wydarzać taki zamach, aby prawdopodobieństwo śmierci pod kołami samochodu było takie jak w Polsce. Polityka monokulturowości na polskich drogach się nie sprawdza. (Argument tak samo z czterech liter.)

! Odpowiedz
13 6 ~MacGawer

Postawiłeś znak równości między morderstwem z premedytacją oraz przypadkowym zabójstwem. Nawet KK doskonale je rozróżnia stawiając między nimi zabójstwo w afekcie.
Z jakiej częsci ciała bnierzesz argumenty?

! Odpowiedz
20 46 ~Ad

Dla nas największym zagrożeniem jest izolacja na arenie międzynarodowej, zostajemy sami jak palec. Później pożre nas postępująca pislamizacja polecająca na łamaniu prawa, powszechnej propagandzie i ignorancji.

! Odpowiedz
0 2 ~plutarch

Razi mnie określenie "pislamizacja".

! Odpowiedz
34 52 ~plutarch

Jaro, odejdź.

! Odpowiedz
6 21 ~silvio_gesell

Stary cykl Kalippa, trwający 76 lat.

1789 - 1865 - 1941 - 2017

Kto zna historię wie co się działo na świecie w tych latach.
Kto zna psychologię wie, że po zaprzeczeniu, projekcji, integracji musi nastąpić przemiana.

! Odpowiedz
36 54 ~stary

Kot Kaczynskiego wypowiedzial wojne Europie.

! Odpowiedz
56 35 ~młody

stary , naprawdę w głowie ci się pomieszało na starość. Kaczyński jaki jest to jest ale przynajmniej dba o bezbieczeństwo Polaków.

! Odpowiedz
48 20 ~jasiupierdasiu

Czy naprawde uwazasz ze te denne dowcipy z kotem albo z niskim wzrostem sa jeszcze zabawne? Sprawdz ile kwasniewski ma wzrostu i czy ma kota albo inne kurduple ktore smialy sie z kaczynskiego a sami sa o centymetr wyzsi. zenada

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 12,3% X 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl