Kaczyński: Pielęgniarki popełniają przestępstwo, okupacja musi się skończyć

Domaganie się podwyższenia pensji dla dużych grup społecznych to domaganie się podwyższenia podatków - uważa premier Jarosław Kaczyński. Szef rządu dodał, że pielęgniarki okupujące pomieszczenie w Kancelarii Premiera dopuszczają sie przestępstwa i w jakimś momencie będzie trzeba podjąć odpowiednie kroki w celu zaprzestania tej okupacji.

Już piąty dzień trwa protest pielęgniarek i położnych przed Kancelarią Premiera. Do protestujących wciąż dołączają nowe osoby. W związku z manifestacją w Warszawie premier powiedział, że reforma służby zdrowia nie zapewni podwyższenia płac w służbie zdrowia. Szef Rady Ministrów dodał, że jedynie wyższe podatki, które obciążą najbogatszych mogą zapewnić wyższe nakłady w tej sferze. Premier oświadczył, że o takiej decyzji powinno zdecydować społeczeństwo w referendum, gdyż takie rozwiązanie najprawdopodobniej wpłynie negatywnie na polską gospodarkę. Jak tłumaczył Jarosław Kaczyński - rząd nie chce podwyższać procentowo podatków, ale pragnie wpłynąć na najzamożniejszych, aby nie unikali oni polskiego fiskusa.

Premier zaprosił pielęgniarki do rozmów na poniedziałek. W komunikacie Centrum Informacyjnego rządu napisano, że warunkiem udziału w spotkaniu przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych jest "zakończenie bezprawnej okupacji jednego z pomieszczeń Kancelarii Premiera przez cztery pielęgniarki, kierujące tym związkiem".
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Hans

Jarek tak trzymaj

! Odpowiedz
0 0 bozenia_

Dnia 2007-06-24 o godz. 22:44 ~Hans napisał(a):
> Jarek tak trzymaj

tylko zapomniał wół jak cielęciem był ....

życzyłabym sobie ,żeby tylko takie przestępstwa w Polsce były ...

! Odpowiedz
0 0 ~Anty Szaman

komunistyczy rząd to komynistyczne pielęgniarki wylazly bo chcą wiecej zarabiać kosztem innych . Ja nie narzekam na zarobki ,ale są inni ktorzy też chcia lepiej zarabiać a nie mogą bo brak im sily przebicia . Pogonic to cale towarzystwo na bruk. Nie popieram tego rzadu ale powinni tak zrobić jak Margaret Tacher z górnikami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~M.I.

rozrabiali za Belki a nie za Kaczynskiego

! Odpowiedz
0 0 ~reformator

nie byl takim kozakiem jak gornicy rozrabiali w Warszawie. Niech kaczory najpierw zakoncza okupacje nawyzszych stolkow w panstwie

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil