Kaczyński: Nie może być najmniejszej tolerancji na nadużycia

Nie może być najmniejszej tolerancji na nadużycia, nie możemy na nic przymykać oczu - mówił Kaczyński.

Według niego, zmian w Polsce nie jest za dużo. "Zmian nie jest tak dużo, jak nam zarzucają. My nie mamy żadnego powodu, by trzymać we władzach różnego rodzaju ludzi spod znaku +Sowy i przyjaciół+" - powiedział prezes PiS. "Można powiedzieć zmian jest za mało" - dodał Kaczyński.

Jak mówił, pokusa nadużyć jest silna. "Musimy o tym pamiętać, a do tego dochodzi pokusa bardziej nawet groźna. Dokooptowania do grupy uprzywilejowanej. Jakiejś lokalnej, szerokiej, która dotąd różnego rodzaju nadużycia czyniła, nie ponosiła tego konsekwencji. Nie może być dla tego najmniejszej tolerancji" - podkreślił Kaczyński.

"Tu trzeba bezwzględnego zdecydowania. Nie możemy zgadzać się na cokolwiek złego w tej dziedzinie. Nie możemy na nic przymykać oczu, musimy być w tych sprawach czujni" - dodał prezes PiS.

Przypomniał swoje wystąpienie sprzed roku. "Mówiłem wtedy: uczciwość i kompetencje, kompetencje i uczciwość, a z tym bywa różnie. Nawet jeśli ten margines jest niewielki, tych decyzji, które dotyczą ludzi niekompetentnych lub nieuczciwych, albo niekompetentnych i nieuczciwych, bo to często idzie w parze, to można powiedzieć, że to jest łyżka, która beczkę miodu bardzo psuje. A czym większa ta łyżka, tym większe niebezpieczeństwo" - podkreślił.

"Tutaj nie może być innej zasady niż ta, o której też już mówiłem, odwołując się do momentu, kiedy tworzyliśmy CBA, kiedy obecny na kolejnych przysięgach nowych funkcjonariuszy mówiłem: najpierw swoi, najpierw swoich. Musimy pilnować najpierw swoich" - powiedział lider PiS. (PAP)

pż/wni/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Marek

Czy bierze tez pod uwage SKOKi? Te padaja jeden po drugim , a Bierecki nie zwazajac na nic wyprowadza z nich pieniadze.

! Odpowiedz
0 1 ~Sprawiedliwy

Powinien wyyebac zakale prawicy czyli Blaszczaka za to ze kontynuuje totalitarny rezim tuska rozwijajac milicyjny aparat bezpieki przesladujac spoleczenstwo.
Jesli Ziobro nie zdelegalizuje sadow tak samo do zmiany.

Juz nie bede tytaj pisal o haniebnych wyrokach sadow kapturowych stworzoych przez tuska i panstwa totalitarnego ktore stworzyl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 2 ~Obywatel

Tej "zmianie" już dziękujemy! Za TK, tysiące Misiewiczów bez kompetencji, pogardę dla inaczej niż oni myślących, brak przejrzystości w wydawaniu środków publicznych, zadłużenie kraju mimo " sukcesów" w ścigania afer., za ułaskawienie swoich, za Tvpis i Kurskiego oraz obiektywne media, za ochronę środowiska w postaci wycinki drzew, za Macierewicza którego w rządzie miało nie być, za comiesięczne modły, które z wiarą nie mają nic wspólnego, za czystki w wojsku i Policji, za pogardę dla inteligencji obywateli którym wmawia się zamach smoleński, za kulturę i sztukę tylko słuszną... i setki innych rzeczy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Kazik

A pogaduchy. A zycie zyciem

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil