Kaczyński: Musimy poszukiwać szans rozwojowych

Dziś musimy się zastanawiać nad kierunkami i sposobami wzrostu, poszukiwać szans rozwojowych, które – wykorzystane - napędzać będą naszą gospodarkę - napisał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w liście do uczestników Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

(fot. PiS / Flickr)

„Można a nawet wręcz trzeba powiedzieć, że o rozwoju nigdy dosyć, bo kwestia efektywnego, zrównoważonego, szybkiego, a zarazem długofalowego procesu rośnięcia w siłę naszej ojczyzny jest sprawą kluczową” – napisał prezes PiS w liście, który w jego imieniu odczytał poseł Marcin Horała.

„Formacja polityczna, na czele której mam zaszczyt stać, to wielkie wyzwanie - przed którym jako wspólnota narodowa oraz wspólnota obywateli Rzeczypospolitej stoimy - definiuje jako zadanie osiągnięcia przez Polki i Polaków poziomu i jakości życia, jakimi się cieszą mieszkańcy najzamożniejszych państw Europy” - zaznaczył prezes PiS.

„Rzecz jasna, trzeba też – ponieważ wszelkie procesy zachodzące na Ziemi mają charakter dynamiczny – mieć w pamięci i to, jak się w tej rodzinie bogatych i silnych krajów po osiągnięciu tego celu utrzymać. Ale to już sprawa dalszej przyszłości” - dodał Jarosław Kaczyński.

„Dziś musimy się zastanawiać nad kierunkami i sposobami wzrostu, poszukiwać szans rozwojowych, które – wykorzystane - napędzać będą naszą gospodarkę. Do tego potrzebna jest jak najszersza debata publiczna, uwzględniająca jak najwięcej perspektyw i punktów widzenia. Pomyślność Polski leży w ogromnej mierze w jakości naszego myślenia. To stwierdzenie brzmi jak banał, ale ten niby - banał mówi też o naszej powinności myślenia na temat pomnażania dobra wspólnego” - napisał prezes PiS. (PAP)

mss/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil