Kaczyński: Musimy poszukiwać szans rozwojowych

2019-06-24 15:29
publikacja
2019-06-24 15:29

Dziś musimy się zastanawiać nad kierunkami i sposobami wzrostu, poszukiwać szans rozwojowych, które – wykorzystane - napędzać będą naszą gospodarkę - napisał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w liście do uczestników Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

/ fot. PiS / Flickr

„Można a nawet wręcz trzeba powiedzieć, że o rozwoju nigdy dosyć, bo kwestia efektywnego, zrównoważonego, szybkiego, a zarazem długofalowego procesu rośnięcia w siłę naszej ojczyzny jest sprawą kluczową” – napisał prezes PiS w liście, który w jego imieniu odczytał poseł Marcin Horała.

„Formacja polityczna, na czele której mam zaszczyt stać, to wielkie wyzwanie - przed którym jako wspólnota narodowa oraz wspólnota obywateli Rzeczypospolitej stoimy - definiuje jako zadanie osiągnięcia przez Polki i Polaków poziomu i jakości życia, jakimi się cieszą mieszkańcy najzamożniejszych państw Europy” - zaznaczył prezes PiS.

„Rzecz jasna, trzeba też – ponieważ wszelkie procesy zachodzące na Ziemi mają charakter dynamiczny – mieć w pamięci i to, jak się w tej rodzinie bogatych i silnych krajów po osiągnięciu tego celu utrzymać. Ale to już sprawa dalszej przyszłości” - dodał Jarosław Kaczyński.

„Dziś musimy się zastanawiać nad kierunkami i sposobami wzrostu, poszukiwać szans rozwojowych, które – wykorzystane - napędzać będą naszą gospodarkę. Do tego potrzebna jest jak najszersza debata publiczna, uwzględniająca jak najwięcej perspektyw i punktów widzenia. Pomyślność Polski leży w ogromnej mierze w jakości naszego myślenia. To stwierdzenie brzmi jak banał, ale ten niby - banał mówi też o naszej powinności myślenia na temat pomnażania dobra wspólnego” - napisał prezes PiS. (PAP)

mss/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki