REKLAMA

Kaczyński: Epidemia uświadomiła słabość Unii Europejskiej

2020-04-14 11:48
publikacja
2020-04-14 11:48

UE wymaga bardzo poważnych reform i zmian; jestem przekonany, że trwający kryzys, związany z epidemią, uświadomił bardzo wielu ludziom słabość Unii i unaocznił kluczowe znaczenie państw narodowych – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

/ fot. Adam Chelstowski / FORUM

"Jeśli ktoś nie jest w stanie przeżyć tego uczucia, które nazywa się patriotyzmem, to rzeczywiście lojalności do Polski w nim nie będzie. Uprawiana przez ostatnie dziesięciolecia pedagogika społeczna nakierowana była na eliminację postaw patriotycznych, a co za tym idzie lojalności wobec własnej ojczyzny. I zapewne w jakiejś mierze te działania okazały się skuteczne. Dziś to się wpisuje przede wszystkim w to przeciwstawienie: Polska - Unia Europejska. A przecież ono jest zupełnie sztuczne" - powiedział Kaczyński w rozmowie z "GP", której fragment opublikował we wtorek portal niezalezna.pl.

"Polska powinna być w UE, ale Unia nie jest państwem - w żadnym tego słowa znaczeniu - a organizacją międzynarodową, której kraje członkowskie oddają suwerenność w bardzo niewielkiej - poza relacjami gospodarczymi - części" - podkreślił prezes PiS.

Jego zdaniem, Unia na pewno nie ma najmniejszych kompetencji w sprawach dotyczących wymiaru sprawiedliwości. "Ale jeśli można z tego wszystkiego, co obserwujemy, wyciągnąć jakieś praktyczne wnioski, to one brzmią następująco: UE wymaga bardzo poważnych reform i zmian. Musi ona być organizacją suwerennych narodów europejskich, opartą o kartę Narodów Zjednoczonych, mówiącą o tym, iż państwa członkowskie poza ściśle i precyzyjnie wyznaczonymi obszarami, same załatwiają swoje sprawy i nikt nie ma prawa w to się wtrącać" - mówił Kaczyński.

"Jestem przekonany, że trwający kryzys związany z epidemią bardzo wielu ludziom uświadomił słabość Unii i unaocznił kluczowe znaczenie państw narodowych" - przekonywał prezes PiS.

Całość wywiadu ukaże się w najbliższym numerze tygodnika "Gazeta Polska". (PAP)

brw/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
crazycat
Pokazała też realny stan finansów państwa z dykty ktorego nie stać na stan klęski żywiołowej
supernova
Rozdęta medialnie pandemia pokazała bolszewicką twarz PIS. Wprowadzo drakońskie, nielogiczne i nieżyciowe zakazy których nie ma w innych krajach. W Niemczech np. zalecano spacery a w Polin policja robiła obławy na rowerzystów, działkowców itd. Pandemia pokazała też, że wystaszone propagandą społeczeństwo zamienia Rozdęta medialnie pandemia pokazała bolszewicką twarz PIS. Wprowadzo drakońskie, nielogiczne i nieżyciowe zakazy których nie ma w innych krajach. W Niemczech np. zalecano spacery a w Polin policja robiła obławy na rowerzystów, działkowców itd. Pandemia pokazała też, że wystaszone propagandą społeczeństwo zamienia się w bandę bioautomatów bezrefleksyjnie ulegających nawet najgłupszym rozkazom.
andregru
Zacytuję klasyka " spieprzaj dziadu" - https://pl.wikipedia.org/wiki/Spieprzaj,_dziadu!
plutarch
Przepraszam, czy nie to samo mówi putinowska stugębna propaganda? Polsko, Polsko...
plutarch
Co ja widzę - ile minusów. Znów nadepnąłem komuś na odcisk w Petersburg city. Przypadek...
sammler
Wywiad mędrca dla "Gazety Polskiej". Czy przedrukował już "Financial Times"?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki