Kaczka zablokowała budowę autostrady w Polsce

Budowa autostrady A1 stanęła pod znakiem zapytania. Powodem jest kaczka krzyżówka, która na terenie prowadzonej inwestycji założyła gniazdo i wysiaduje 9 jaj. Ochrona terenu inwestycji przed podobnymi przypadkami może zwiększyć koszty inwestycji o 40 mln euro.

O sprawie donosi Informacyjna Agencja Radiowa powołując się na Radio Szczecin. Nadzór Przyrodniczy oraz inżynier kontraktu zwrócili się do wykonawcy inwestycji z prośba o zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń, tak aby nie wpłynąć w niesprzyjający sposób na obecne i późniejsze zachowanie kaczki, a w szczególności spowodować stres.

Firma wykonująca inwestycje odniosła się ze zrozumieniem do skierowanych do niej poleceń, proponując jednocześnie zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń. Zwraca jednak uwagę, że ich zastosowanie nie było przewidziane w kontrakcie, co może wpłynąć na wzrost kosztów realizacji inwestycji o około 10%, czyli bagatela 40 mln euro.

M.D.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Kaczka

To niesamowite, do jakich paranoidalnych wniosków dochodzą ludzie po przeczytaniu absurdalnych i zupełnie fałszywych informacji powielanych przez prasę szukającą sensacji i gotową nawet pozmyślać żeby coś się działo i żeby było o czym pisać. Proponuję trochę umiaru i rozwagi. Po pierwsze budowa A1 nie została wstrzymana, po drugie zabezpieczenie gniazda kaczki nie kosztowało 40 miln euro (kto to w ogóle wymyślił i po co??!!), a tym bardziej nie zwiększy się o tyle koszt inwestycji. Ludzie zastanówcie się nad swoimi wpisami. Zrobił się szum medialny koło wymyślonych aluzji niewiadomo kogo, a wy to dalej napędzacie na zasadzie rozwrzeszczanego tłumu który nawet nie wie o czym mowa. Kaczka założyła gniazdo na fragmencie budowy gdzie nic nie budowano i przez wiele miesięcy żadna kopara tam nie planowała wjechać. Prace trwają tak jak trwały, jedyne co spowalnia tą budowę to pogoda i padające deszcze. A ogrodzenie kaczego gniazda płotkiem z włókniny i czerwoną taśmą kosztowało góra 40 zł ( a nie 40 mln.). Ciekawe po co komu była ta cała kaczka dziennikarska, chyba żeby tylko szumu trochę porobić bo żaden samolot sie dawno nie rozbił i nie ma o czym gadać. Proponuję wymyślić sobie inny temat i się koło niego pożołądkować, np. że to talibowie spowodowali wybuch wulkanu na Islandii wrzucając tam bombę żeby zablokować komunikację lotniczą nad Europą. To chyba będzie bliższe prawdy niż blokada budowy a1 przez kaczkę. Albo lepiej, że to kaczka spowodowała wybuch wulkanu. No dalej zapraszam do kolejnych absurdalnych dywagacji na zmyślone tematy, może jakaś kolejna durna gazetka internetowa wypłynie w ten sposób na pierwsze strony.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~pijany_bankier

To był kaczor Donald i robił swoje: bśwśbśfśziuśfff

! Odpowiedz
0 0 ~Święty

To zdecydowanie najdroższa kaczka na świecie. Należy zjeść lub pochować na Wawelu.

! Odpowiedz
0 0 ~2kbb

Ciekawy jestem kto zapłaci te 40 mln zł. Pewnie podatnicy. !
A może ten inżynier odpowiedzialny za ochronę środowiska do końca życie wraz z następnymi swoimi pokoleniami będzie to spłacał ?
Nie mam nic przeciwko ochronie środowiska ale w sytuacji kiedy rowy i przydrożne pasy drogowe zarzucone są śmieciami i nie ma komu to uprzątnąć , wydaje się takie pieniądze na zabezpieczenie jednego kaczego gniazda. ?
Druga Grecja - Chory kraj !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~smg

Kolejny absurd wynikający z unijnych przepisów.

! Odpowiedz
0 0 ~Gucio

Kaczki kontratakują!

! Odpowiedz
0 0 ~stef

to zbudować obwodnicę kaczki!!! w czym problem?!?

! Odpowiedz
0 0 yarecki21

jak zwykle w Polsce wszystkiemu winne kaczki

! Odpowiedz
0 0 ~sibut

kaczkę zjeść z jabłkami

!
Polecane
Najnowsze
Popularne