KPRM: Relacje rodzinne bez wpływu na zatrudnienie w spółkach Skarbu Państwa; decydują kompetencje

O zatrudnieniu w spółkach Skarbu Państwa decydują kompetencje i przygotowanie merytoryczne do objęcia danego stanowiska, relacje rodzinne nie mają na to wpływu, ani w sensie pozytywnym, ani negatywnym - powiedział w czwartek wiceszef kancelarii premiera Paweł Szrot.

(YAY Foto)

Szrot odpowiadał w Sejmie na pytanie Piotra Apela (Kukiz'15), który pytał o tryb zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa, w instytucjach państwowych, w fundacjach zależnych od instytucji państwowych oraz w urzędach, osób pozostających w relacjach rodzinnych z parlamentarzystami oraz wysokimi urzędnikami rządowymi.

Wiceszef KPRM zapewnił, że tryb postępowania przy zatrudnianiu osób w organach zarządzających spółek Skarbu Państwa regulują przepisy prawa i "żadne relacje rodzinne nie mają na to wpływu, ani w sensie pozytywnym, ani negatywnym".

Przypominał, że wymogi, jakie musi spełnić kandydat na takie stanowisko, określa art. 22 ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, który stanowi, że taka osoba nie może być członkiem partii politycznej lub być przez nią zatrudniona.

"Te elementy podlegają weryfikacji przy powoływaniu organów zarządczych. W związku z powyższym, o zatrudnieniu osób decydują kompetencje i przygotowanie merytoryczne do objęcia stanowiska na które prowadzony jest nabór" - oświadczył Szrot. (PAP)

autor: Maciej Zubel

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 8 jes

Dowcipniś z tego Szrota. To jakiś nowy stand-uper?

! Odpowiedz
0 10 jarekzbyszek

Prawdomówny jak pisowiec. To teraz taki żart.

! Odpowiedz
1 15 ajwaj

Sorry,
dzisiaj prima aprilis
czy PISy tak baluja, ze im sie czas o pare miesiecy przestawil :) ?

! Odpowiedz
2 22 marcin321

Hahahahaha!

! Odpowiedz
2 30 jkendy

Po zmianie rządu zawsze była wymiana w poństwowych firmach na "swoich" mierych ale wiernych ale nigdy nie osiągneło to takiej skali jak teraz.

! Odpowiedz
2 27 secundus

Tak, jasne, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka...............

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.