2,2800 zł
-3,39% -0,0800 zł
Korbank SA (KOR)

Zakup nieruchomości na potrzeby realizacji projektu CTR w Radomiu

Zarząd spółki KORBANK S.A. z siedzibą we Wrocławiu informuje, iż w dniu 26 kwietnia 2018 roku zawarł umowę zakupu nieruchomości gruntowej, stanowiącej zabudowaną działkę nr 9/2, o powierzchni 680 m2 (sześćset osiemdziesiąt metrów kwadratowych), położoną przy ul. Wodnej 9A w Radomiu, wraz z przynależnymi do niej prawami, dla której to nieruchomości Sąd Rejonowy w Radomiu, VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr RA1R/00012311/4. Działka, o której mowa powyżej jest zabudowana budynkiem wielokondygnacyjnym o powierzchni ok. 200 metrów kwadratowych.

Przedmiotowa nieruchomość została zakupiona na potrzeby realizacji projektu Centrum Telekomunikacyjne Radom (CTR), tj. największego węzła telekomunikacyjnego z zapleczem data center w tym mieście. Projekt zakłada powstanie ok. 200 m2 powierzchni technicznej i serwerowej dla operatorów telekomunikacyjnych, firm oraz JST z Radomia i okolic. W ramach przedsięwzięcia przewidywane jest dostarczanie wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych w oparciu o nowoczesne, redundantne technologie, gwarantujące bezpieczeństwo, takie jak:
- dwie niezależne, kanalizacje teletechniczne odseparowane geograficznie,
- dwa niezależne źródła zasilania o mocy do 200 kW (zasilanie miejskie + trigeneracja z gazu ziemnego),
- elektroniczna kontrola dostępu,
- system alarmowy,
- monitoring wizyjny.

Realizacja inwestycji zaplanowana została na II i III kwartał 2018 roku. Przewidywane całkowite nakłady szacowane są na 500 tys. zł.

Zarząd Emitenta podjął decyzję o publikacji informacji o zawarciu niniejszej umowy z uwagi na spodziewany istotny pozytywny wpływ zawartej umowy na sytuację gospodarczą, majątkową i finansową Emitenta w przyszłości.

Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR – Informacje poufne
Źródło: NewConnect - komunikaty spółek (EBI)
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium

Brak wydarzeń

Najnowsze wiadomości

Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.